Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg az agyhalottak is...

Tényleg az agyhalottak is elvégzik a BGE kereskedelem és marketing szakot?

Figyelt kérdés

Közigazgatás-szervező szakot végeztem. Kezd elegem lenni a közigazgatásból. Savanyú banyákkal vagyok körülvéve, ami 27 éves fiatalként nem tesz jót nekem. Meg a fizetés is gond. Végig gondoltam, hogy milyen diploma lenne jó a korábbi mellé és erre jutottam, mert középiskolában szerettem a matek számtani részét, egyetemen pedig a statisztikát.


A marketingkommunikácó szakirány tűnik nekem szimpatikusnak. Arról fogalmam sincs, hogy a gyakorlatban, hogy lehet elhelyezkedni ezzel, de van sok lehetőség elvileg. Nem tudom tetszene-e a gyakorlatban ez a munka, de csak érdekesebb mint a közigazgatás és talán fiatalokkal jobban tele van.


Fő célom az, hogy több pénzem legyen prostizni, mert sajnos ez nem szenvedélyem, de azért ott van mellékesen az, hogy jó lenne alapból is többet keresni és kényelmesen igénybe venni pl a magán egészségügyet, nem kéne annyira nézni az árakat.


Azt mondta az a haverom, hogy az agyhalott szaktársai is eljutottak a végéig és simán menne nekem, de azt tudni kell, hogy az NKE-n eléggé szenvedtem. Igaz, hogy ott nagyon sok tárgy van és legalább a fele felesleges. Szóval eléggé kicsinált az a baj az egyetem engem és hozzájárul jelentősen, hogy kényszer beteg lettem és gyógyszert kell szednem. De ez mondjuk korrektnek tűnik, mert 6 kötelező és fontos tárgy van minden félévben.


Szakmai gyakorlatot nem tudom mondjuk, hogy hogy lehet majd megoldani, mert most közigazgatásban dolgozok.


Az is gond, hogy nagyon lassan tanulok. Haverom szerint ebbe is kényszer van, attól való félelem, hogy meg fogok bukni, ezért nagyon erőlködök a tanulással. Nem tudom. Sok tanárom szerint jó képességű vagyok, de általános és közép iskolában is szenvedtem már a tanulással, meg magoltam. Itt mondjuk azért úgy látom fontosabb megérteni a dolgokat.


A baj az, hogy jelenleg a számvitel alapjait olvasgatom és hát elsőre nekem nehéznek tűnik, nem igazán értem az értékcsökkenéses sok számítási módszert. Pedig a számítás nem is tűnik nehéznek, csak hogy mit mivel kell szorozni, osztani az nekem nem esik le. Persze most még nem is kell érteni, még nem is jelentkeztem. Csak próbálom valahogy felmérni, hogy tényleg való-e nekem ez. Persze lehet, hogy ez is kényszeres, hogy már most tanulok. Ezt csináltam az NKE-n is. Mások lesz*rták az egészet mondjuk én meg pl egy tanítási szüneti napon is tanultam arra a jelentéktelen tárgyra, amitől féltem.


A gazdaság amúgy érdekel. De pl közgazdaságtan volt az nke-n is, igaz nem volt komolyan véve, de szenvedtem vele azért. Igaz ott nem az volt a fő vonal, ezért feleslegesebb tárgynak tűnt.


A gazdasági szaknyelvtől is tartok, mert ok, hogy van középfokú nyelvvizsgám, de nem igazán megy az angol és még érettségi előtt szereztem csodával határos módon nyelvvizsgát. Volt szaknyelv az nke-n is, de ott nem volt annyira komolyan véve, laza volt a tanár, zh kérdéseket előre elmondta.


Szóval naponta folyton visszatér a gondolat, hogy úgy érzem ez tetszene, jobb lehetőség lenne nekem. De aggódok, hogy tényleg bele merjek-e vágni, ha ennyit szenvedtem egyetemen nappalin ráadásul és most levelezőn kéne. Igaz, hogy laza munkahelyem van, ahol van időm tanulni, de ha mondjuk nem lesz laza véletlen és sok munkám lesz, akkor azért az úgy néz ki, hogy hétköznap péntek kivételével este hatra érek haza.



ápr. 29. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Én itt végeztem, és igen, megerősíthetem, hogy a hülye is elvégzi.
ápr. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell 5 millió kérdést kiírnod ezzel kapcsolatban? Próbáld meg, ha meg akarod, mert annyira fontos a prostizás, aztán majd meglátod, megy-e. De az szerintem nem igaz, hogy ezt a szakot minden hülye el tudja végezni. Amúgy az angol tuti fog kelleni később, ha ezen a területen akarsz dolgozni, úgyhogy feküdj rá.
ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek a gazd. matek, meg statisztika elég komoly tárgynak tűnnek és nem tudom menne-e. Ennyire kell ehhez matek?


Az nke-n a statisztika azért ilyen kemény nem volt.


Komolyan deriválás meg ilyenek? Hát fogalmam sincs mi az. Meg ez a sok fura képlet.


Elsőre ez elég durvának tűnik. Nem voltam matek faktos, ott volt ilyenekről szó. A matek számtani részét (logaritmus, egyenletek, még valószínűségszámítás is) szerettem, de pl a függvények nem igazán mentek nekem és itt van abból is elég sok úgy látom. Nagyon változó jegyeim voltak matekból, az érettségim csak kettes lett matekból, mert elrontottam. Meg akkor még úgy volt, hogy nem akarok tovább tanulni.


Elvileg a közszférában is elmehetnék jobban fizető helyre, egy rokonom szerint higgyem el jó az a közszféra, hát nem tudom. Mert pl ha találnék most olyan helyet ahol kapok 400 netot, akkor kapnék-e egy kereskedelem és marketing szakkal annyival jobb fizetést, hogy megérné-e a dolog.

ápr. 29. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:
De téged érdekelnek is a válaszok, amiket a kérdéseidre kapsz, vagy csak közléskényszered van? Írtak már sokan válaszokat a kérdéseid alá, de nem reagálsz rájuk. Senki nem fogja tudni itt neked megmondani a tutit. Add be a jelentkezésed, ha felvettek, kezdd el, aztán meglátod, hogy megy.
ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, csak szeretném tudni hogy mennyire lehet megcsinálni egy nem matekzseninek, mert pénzkidobás, ha nem fog menni vagy kibukok vagy abbahagyom félúton.
ápr. 29. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!