Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elég lesz kb. 7 hónap felkészü...

Elég lesz kb. 7 hónap felkészülési idő a januári központi felvételikre?

Figyelt kérdés
A lányom 9. évfolyamra felvételizik jan.-ban. Matekból kb. 4-es tudása van, nyelvtanból eddig ötöse volt biziben. Heti egyszer fog matektanárhoz is menni. Mi a véleményetek?

máj. 22. 10:26
1 2
 1/12 anonim válasza:
70%
Bőven elég.
máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A jelenlegi iskolából szabadulni akarunk...

Köszi, remélem, sikerül.

máj. 22. 11:17
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ugye nem akarod a nyarát is elszarni azzal, hogy már most ezen stresszelsz?????!!!!!


Négyes-ötös tanuló! Szállj le róla, hagyd élni! Magántanárra sincs szüksége.

máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm és igazad is lehet! Igen, 4-es, 5-ös a gyerek.

Csak jó lenne biztosre menni.

máj. 22. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet biztosra menni semmiben, ha gyereket vállaltál! Dőlj hátra és élvezd a kilátást! Pihenjen a nyáron, a lelke legyen rendben, akkor fog tudni jól tanulni jövőre is!
máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi, ne piszkáld nyáron ezzel! Meg amúgy se. Értem, hogy jó iskola a cél, de nem kellene egy 13-14 éves gyerekbe (!) beletáplálni ezt a fajta teljesítményorientáltságot. Jó tanuló, bőven elég lesz iskolaidőben készülnie, főleg ha még tanárhoz is fogjátok vinni (miért amúgy?). Ha pedig ő nem érez motivációt magában ehhez, nem érdekli az egész, akkor hiába csináljátok, mert nem fog helytállni a kiszemelt iskolában akkor sem, ha végül felveszik.

Több mint 10 éve felvételiztem, alapvetően ugyanebben a felvételi rendszerben. Jó tanuló voltam, de felsőben már nem voltam kitűnő. Kifejezetten erős iskola volt a célom, de soha nem nyomták a szüleim ezt a fajta készülést. Úgy voltak vele, hogy nem ők fognak továbbtanulni, ha meg nekem elég fontos, akkor majd úgyis készülök. Jártam a suliban felvételi felkészítőre, de ott is csak korábbi feladatsorokat oldottunk meg heti egyszer, semmi extra nem volt (bár szerintem ez az egyetlen hatékony módja a készülésnek, ha alapból mindent ért az ember). Nagyon-nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy nem azt kellett hallgatnom hónapokon keresztül, hogy tanuljak, különben nem leszek elég jó az adott gimihez. Egy kamasznak az azért eléggé alá tudja ásni az önbecsülését, meg persze a szülővel való kapcsolatát is... És tényleg nem nekik tanultam, hanem magamnak. Fel is vettek. :)

Szóval légyszi, hagyjátok kicsit békén! Legalább nyáron ne ezzel szekáljátok.

máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindketten akarjuk. Ő talán még jobban, mint én.

Nem erőltetem semmire, de ez a gimi /8osztályos/, ahová jár, egyszerűen gyomorforgató. Itt nem maradhatunk...

Valaki árulja el nekem, miért sanyargatják egyes tanárok a szorgalmas, jó tanuló gyerekeket? Miért ennyire rosszindulatúak? A közepes tanulókat nem piszkálják, ők jól elvannak. Az 5-ös, 4-es tanulókat /nem csak az enyémet/ nyírják, tördösik a szárnyaikat, motivációrombolók. Mi lehet a háttérben? Egy erős suliban nincs 'mozgás', itt pedig jönnek-mennek...

Pl. magyar irodalomból, még két héttel ezelőtt kb. 4.80 körül volt az átlaga, tegnap már csak 4.56! Saláta, borítéknélküli füzetvezetés 1-es! És még sorolhatnám a példákat hosszasan.

Az orrom előtt rombolják szét az átlagát, és én nem tehetek semmit /csak azt, hogy minden erőnket összeszedve elkotródunk.../

Köszönöm, hogy kiírhattam magamból ezeket a fájdalmakat.

máj. 23. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Így nyilván teljesen érthető, hogy menni akartok ebből a suliból. Viszont pont ezért kellene figyelni rá, hogy ne sanyargassátok ti is ehhez hasonlóan a felvételivel. Sok sikert!
máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Figyelni fogok!

További szép napot nektek!

máj. 23. 14:42
 10/12 anonim ***** válasza:

"miért sanyargatják egyes tanárok a szorgalmas, jó tanuló gyerekeket?"

Talán ugyanazért, amiért egyes szülők is?... Te ne legyél ilyen!


"két héttel ezelőtt kb. 4.80 körül volt az átlaga, tegnap már csak 4.56!"

És????????? Leszaromtabletta!


"Saláta, borítéknélküli füzetvezetés 1-es!"

És? Összedőlt a világ az egyestől? Valahogy nem vettük észre... Örülj neki, hogy próbálják precizitásra, rendességre is nevelni. Valószínűleg van még hova fejlődnie ezekben, valószínűleg pont azért, mert ti, a szülei ilyesmikre nem fektettetek eddig elég nagy hangsúlyt. Na és? Pont az a dolga, hogy ezeket is megtanulja szépen. Gyerek. Ki nem szarja le, hogy ötös-e vagy négyes?...


"Az orrom előtt rombolják szét az átlagát, és én nem tehetek semmit /csak azt, hogy minden erőnket összeszedve elkotródunk.../"

Kattanj le az átlagáról! De akkor is, ha átviszed másik suliba! A legnagyobb hatással az van rá, hogy a szüleitől mit lát, mit érez, mit él át. Ha azt, hogy folyamatosan az átlagán görcsölsz, abba ő maga is belebetegszik - ráadásul teljesen függetlenül attól, hogy melyik iskolába jár, úgyhogy ha a te hozzáállásod nem változik, akkor az iskolaváltás se fog rajta segíteni...

máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!