Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárinál hogy...

Osztatlan tanárinál hogy működik a szakpárosítás? Hol tudom megnézni hogy mit lehet mivel?

Figyelt kérdés
Én pl francia- töri/biosz szakos tanár lennék legszívesebben, de gondolom ezt így nem lehet.

máj. 26. 00:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem az én válaszomat várod, mivel nekem nincs ezzel tapasztalatom, de azt tudom ajánlani, hogy menj fel felvire, és a szakkeresőben nézd meg, az adott iskola ahová jelentkeznél indított-e ilyen párosítást. Nagyon sok érdekes szakpár van, én pl. nem rég találkoztam egy könyvtáros tanár és orosz nyelv párosítással, úgyhogy megéri megnézni :)
máj. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam, viszont tavaly nem is indult ami engem érdekelne:(

Az azt jelenti hogy nem volt rá jelentkező?

máj. 26. 01:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elég jelentkező, akkor sajnos nem indítják el az adott szakot
máj. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper, akkor kb ezek csak elméletben vannak
máj. 26. 01:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Annyit pontosítanék, hogy az, hogy nem indították el, nem jelenti azt, hogy nem is fogják, ha van rá elég jelentkező. A legtöbb helyen osztatlan tanárszakon 1-2 emberrel is elindítják az adott szakokat - feltéve, hogy az adott szakokhoz tartozó tárgyakat mások is hallgatják.
máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1 emberrel is elinditják, mert nem csak te leszel az órákon. Össze leszel rakva francia alapszakodokkal, mas szakpárral rendelkező francia tanarszakosokkal, illetve töriből szinten alap és más tanárszakosokkal, akiknek az egyik szakpárja töri. Ez teszi lehetővé, hogy ezek induljanak. Az egyetemen mar rugalmasabbak, nincs merev osztaly mint a gimiben, sokszor vagy masokkal órákon. Szóval ez nem akadály.
máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Oks, köszi a válaszokat😊
máj. 26. 14:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismerősöm matek-töri szakos. Szegeden eleve nem volt ilyen, Pécsett igen. 3an kezdték. Így BTKra és TTKra jár, szaladgál a szakok között, több félévben volt óraütközése, pár ember miatt nem módosítanak. Egyik héten erre járt, másik héten arra. Nehezen, de megoldja.
máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem csak Budapest jöhet szóba.

Ilyen esetben egyébként hogy vannak a ponthatárok/ emeltek? Mind2 tárgyból kell emelt?

máj. 26. 14:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Csak történelemből tett emeltet, matekból nem kellett. (2018) Ponthatárokra nem emlékszem. Nem volt sok, de bent maradni nehéz. Már csak egyedül van ezen a szakon. De tavaly már könnyítettek, csak őrá nem vonatkozik, sajnos.
máj. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!