Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miről szól tulajdonképpen a...

Miről szól tulajdonképpen a közgazdaság? Mennyire kell hozzá jó matekosnak lenni? Ha közgazdasági szakközépbe megyek, és nem vesznek fel utána fősulira, akkor van vmi OKJ-s bigyó, amivel érek valamit?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem se volt erősségem a matek, borzasztóan ment középsuliban. A közgázhoz nem igazán kell a matek, igaz, hogy vannak függvények, meg számolások de azért annyira nem a matekon múlik. Viszont nagyon tudni kell a definíciókat meg a függvényeket.. Ha konkrétan akarod tudni akkor a közgáz "a döntések és választások tudománya a korlátozott lehetőségek világában" :) Én is közgazdasági suliban végeztem, nálunk ilyen szakmákat lehet tanulni érettségi után ->


Középfokú: Statisztikai és gazdasági ügyintéző (1 éves képzés, nincs gyakorlat, minimum 50%-ot kell teljesíteni a kettesért), én ezt elvégeztem, kb. kitörölhetem vele a popómat. :)



Felsőfokú: (2 éves képzések + kötelező nyári gyakorlat 6 hét, minimum 60 % a kettesért)


- Kereskedelmi szakmenedzser

- Banki szakügyintéző

2010. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, légyszi mások is írjatok
2010. okt. 29. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Én fősulin tanulok közgázt, és azt tudom mondani, hogy kell a matek. Ha középsuliban nem tanultad meg a definíciókat és az azonosságokat, el fogsz veszni.
2010. okt. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az a része a mateknak mennyire kell hozzá, amit nem lehet megtanulni, hanem érteni kell?
2010. okt. 30. 16:52
 5/6 anonim válasza:
Szia Én már idősebb vagyok közgazdasági szakközépben végeztem + mérlegképest. A mai világban sztem diploma nélkül nincs túl nagy esély ezen a területen munkát szerezni. A mateknak pedig a logikai része kell a munkavégzéshez. Könyvelési, statisztikai összefüggések, miből mi következik,adott dolog megoldásakor milyen hatások várhatóak, hogyan lesz a legkedvezőbb a végeredmény...
2010. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 3. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!