Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira jelentkezők! Ki,...

Orvosira jelentkezők! Ki, hogy tervezi? Hogyan szerzed meg a pontokat? Melyik egyetemre?

Figyelt kérdés
Én most vagyok gimi 3-os és orvosira készülök. Hasonló cipőben járók, beszélgessünk!
2010. nov. 4. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felvi.hu-n emelt biológia fórumban, és a különböző egyetemekhez kapcsolódó fórumokban több embert találsz szerintem^^
2010. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia! énis 3-os vagyok és mivel bp közelében lakom azért sotét gondoltam, de az az igazság hogy a szívem pécsre húz, szóval ez még nehéz döntés lesz...

Amugy én tutira duplázni fogok, mivel matekból 3-as vagyok, törit meg hagyjuk is... :D Esélyem sem lenne a rendes pontokkal..

Ja és van egy angol közepem, meg bioszból emeltezek, de még lekéne tenni egy orosz közepet jövő szeptemberben nekem.

És te?

2010. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is gondolkodtam a duplázáson! Csak az a gáz, hogy nagyon rizikós (nem azért mert 1 pont veszteség is megduplázódik).. mondjuk mi van ha épp egy olyan évet fogsz ki az emelt biosznál, ahol nagyon szivatós feladatokat kapsz.. és akkor hiába tanultál.

De én se tom még, pedig hajlanék a duplázásra..


Amúgy meg angol közeoet akarok tenni januárban (Telc-eset mert az nemzetközileg elfogadott), utána ha megvolt lehet teszek egy angol felsőt, külön a két részét, és összeválogatnám, hogy a leggagyibbra menjek szóbeliból is meg írásbeliből is... Az a gáz, hogy akárhogy számolom, nem tudom hogy lesz meg a pontom.


Biosz emelt, és kémia közép pluszba. Egy papírom számolgatom, hogy hogy fog összejönni és angol középpel 438 lenne, felsővel 445... Azt is kiszámolgattam, hogy mondjuk mi lenne ha a töri, matek stb. éretségik ennyi-annyi pontosak lennének. Én itt Bp-n akarok a SE-ált. orvosira menni.

2010. nov. 6. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:
én is orvosira szeretnék menni már megvan az összes pluszpont de nagyon gélek a biosz és a kémia érettségitől mert az utóbbi időbe kissé elhanyagoltam őket. Egyébként a semmelweisre készülök hiszen itt lakok pesten
2010. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hanyagoljátok el a többi tárgyat:)

A magyar röhejesen egyszerű, szerintem a matek is (bár azt általában a diákok nem szeretik:D), a történelemhez szintén csak némi józan paraszti ész kell.

Ha jófejek a tanáraid, akkor szóbelin sem fognak szívózni.

A nyelv megint csak nem nagy dolog, ha az embernek már van legalább egy középfokúja.

És ha vmelyiket el is rontod, az sem biztos, hogy jelentősen lerontja az átlagot.

És a két felvételi tárgyadnak sem kell annyira hiperszuper jóra sikerülnie, mint ha duplázással mész.

2010. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mi az a duplázás?:)
2010. nov. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A duplázás az, hogy az egyetem/főiskola által kért 2 érettségi tárgyad pontjaid megduplázzák. PL. orvosira biosz és kémia: abból lesz a 400 pont, mivel kétszerezik. Olvass utána, ez fontos!


De én sajna 2012ben érettségizek, és akkorra nagy változtatásokat terveznek! És nem lehet tudni, hogy mit, az van a neten, hogy csökkenteni akarják az egyetemekre felvehető diákok létszámát, mert kevés a szakmunkás... Meg szigorítanak is!! Félek, mi lesz itt.

2010. nov. 8. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!