Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki el tudja nekem magyaráz...

Valaki el tudja nekem magyarázni, hogy egyetemen hogy megy az ösztöndíj-rendszer?

Figyelt kérdés

Sajnos nincsenek ismereteim a témában, holott szeptembertől szeretnék egyetemre járni.


Arra lennék kíváncsi, hogy hogy működik ez az egész? Minden diák kap ösztöndíjat? Mi alapján kapják? Mennyit kapnak körülbelül. Azt gondolom, hogy egyetemtől és szaktól függ. Én SZTE ÁJTK-ra szeretnék menni.


Előre is köszönöm a készséges segítségeket!


2010. nov. 14. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap mindenki. Alapvetően többféle ösztöndíj létezik, a legismertebbek a szociális ösztöndíj és a tanulmányi ösztöndíj. A szociálisat ugye szociális helyzet alapján ítélik oda, ezt minden félévben meg kell pályázni, és már első félévben is kaphatod. A tanulmányit nem kell pályázni, azt ha eléred a szintet, automatikusan kapod. A félév végi átlagod alapján ítélik oda, de ezt csak második félévtől kaphatod, mert első félévben még nincs átlag, ami alapján adjanak. Hogy konkrétan SZTE-ÁJTK-n milyen pénzeket osztogatnak, nem tudom.
2010. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a mostani félévhez tartozó ösztöndíjlista, keresd ki az ÁJTK-t, és ott vannak a korrigált kreditindexek és a hozzájuk tartozó összeg.

2010. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, ez a TTIK-s volt.
2010. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És az lehetséges, hogy valaki a szociális és a tanulmányi ösztöndíjat is megkapja?
2010. nov. 14. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kettő nem zárja ki egymást.
2010. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!