Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak - tényleg a...

Pszichológia szak - tényleg a Károli Gáspár Tudományegyetemen a legszínvonalasabb?

Figyelt kérdés
Akik ide jártok, szeretitek? Álláskereséskor is előnyt jelent ha a Károlin szerezem a pszichológusi diplomámat, vagy itt még mindig az ELTE számít nagy szónak? (annak ellenére, hogy összesített listán ez lett a legrosszabb színvonalú)
2010. nov. 14. 22:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagyis Károli Gáspár Református Egyetemnek hívják pontosan.
2010. nov. 14. 22:15
 2/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen azt sem tudják, melyik mi fán terem. Légy jó szakember, legyen sok ismerősöd, és sosem lesznek problémáid a papírral.
2010. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Mindegyik egyetem és főiskola magát tartja a legjobbank. Legalábbis a pszichológia szakon mindenképp. A tesóm Pécsen végzett, és ott a pécsit nevezték legszínvonalasabbnak. Bevallom, én nem is tudtam, hogy az ELTE-n és a PTE-n kívül máshol is van pszichológia képzés.
2010. nov. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ide járok, és nagyon szeretem.Sok a gyakorlat,és általában véve nagyon tetszik a képzés maga.Azt szokták mondani, hogy mivel az ELTE elméletközpontúbb, az inkább a leendő kutatóknak,publikálás iránt érdeklődőknek hasznos. Akit azonban inkább a "gyakorlati" rész érdekel, az menjen a Pázmányra, a Károlira, Pécsre vagy Debrecenbe. Én személy szerint a szegedi képzésről eddig csak rosszat hallottam. Bár őszintén szólva, többen is vannak az évfolyamunkon, akik Pécsről, az ELTE-ről vagy Debrecenből jöttek át hozzánk, és mind azt mondták, hogy szerintük nálunk a legjobb a képzés a többihez képest.
2010. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon sokat számít nálam, amit mondasz. :) És milyen a környék? Nagyon messze van a belvárostól? Vagy jól megközelíthető? Úgy hallottam, hogy a koliját nemszokták dícsérni... Tudsz valami helyet, ahol még lehetne lakni Károlisként? Köszi
2010. dec. 9. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Huhh, utolsó válaszoló, most megnyugtattál :) szintén oda mennék, minden vágyam, csak bevallom, kicsit "féltem", hogy milyenek lehetnek a körülmények, de megnyugtattál :) Még egy kérdés: milyen a nemek aránya? Nagyon "nőies" szakma?
2011. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok, aki a Károlira jár. Elég sok nálunk a lány, a mi évfolyamunkon például nagyjából a 60 diákból 10 fiú van.Szerintem nem nőies szakma, ha valakit érdekel és elhivatott.


Egy kicsit messze van a központtól, a Batthyány tértől kb 25 perc a 260-as busszal. De mehetsz volánnal is az Árpád hídtól, úgy 10 perc, ha nem kell a buszra várnod.


Azt évfolyamunkon sok a koleszos, de nem nagyon dicsérik a sulis kollégiumot. A legtöbben (kb a koleszosok háromnegyede) még a legelső félévben albérletbe költöztek, persze nem egyedül, hanem egy nagy lakásban laknak többen,de mindenkinek van külön szobája. Így legalább nem unatkozik az ember, és a rezsi is alacsonyabb.Én budapesti vagyok, szóval ennél többet nem tudok erről a részéről mondani


sok sikert a felvételihez

2011. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! :)
2011. febr. 8. 23:53
 9/9 A kérdező kommentje:
Esetleg van valakinek más véleménye? Károliról, ELTéről, Pécsről, stb?
2011. febr. 10. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!