Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 évesen ha még nincs diplomá...

25 évesen ha még nincs diplomám, viszont már van 2 OKJ végzettségem, már csak költségtérítéses szakra jelentkezhetek főiskolán vagy mehetek még államilag finanszírozott képzésre?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2010. nov. 17. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Első szakma, első diploma ingyenes.
2010. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem olyan egyszerű, mint az első mondja.


Összesen mindenkinek 12 államilag finanszírozott féléve van. Ebbe beleszámít az alapképzés (max. 8 félév egy szakon), a mesterképzés (max. 6 félév egy szakon) és az OKJ-s képzések, ha azokat felsőoktatási intézményben végzi valaki.


Tehát, ha te nem felsőoktatási intézményben végezted az OKJ-t, akkor még megvan mind a 12 államilag finanszírozott féléved. Ha felsőoktatási intézményben végeztél, akkor az elhasznált féléveket le kell vonni a 12-ből (mondjuk mindkettő OKJ-t nem végezhetted felsőoktatási intézményben államilag finanszírozottan, mert csak egy lehet ott államilag finanszírozott).


Szóval mindenképpen jelentkezhetsz államilag finanszírozott képzésre.

2010. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még középiskolában csináltam egy számítógép kezelő-használó (alapfokú) és egy kereskedelmi tanfolyamot.Mind2-t én fizettem, akkor így meg van, ugye?

Köszönöm a válaszaitokat!

2010. nov. 17. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
természetesen jelentkezhetsz államilag támogatott diplomás képzésre.
2010. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. A középiskolai tanfolyamok nem számítanak. Ha meg fizettél értük, akkor főleg nem.

Te is 12 államilag finanszírozott félévvel futhatsz neki a felsőoktatásnak.

2010. nov. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!