Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell elvégezni...

Milyen iskolát kell elvégezni ahhoz, hogyha valaki polgármester szeretne lenni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá speciális képzés. Akárki lehet polgármester, nincs szakképzettséghez kötve. Csak rátermettség kell, pl jó szervezőképesség, kommunikációs készség, határozottság, lényeglátás, nyitottság a tanulásra.
2010. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
8 osztályt.....:)....de mosz komolyan és ismerek 8 osztályt végzett polgármestert
2010. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De azért mégis: Ti milyen egyetemet végeznétek el? Politológia szerintem nem fontos, egy kommunikációs szakot nincs értelme elvégezni, akkor..?
2010. dec. 7. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg bármilyent, legyen valami felmutatható szakmád. Én választóként utálom azokat a politikusokat, akik semmihez nem értenek, csak politikusok akarnak lenni. De akár jogászi, akár közgazdászi, akár valamilyen mérnöki szakmát kiválóan lehet hasznosítani a városvezetésben, főleg, ha gyakorlatod is van a diploma mellé. Tarlóst például nem szeretem, de a mérnöki múltja piros pont, hasznos a városfejlesztésben. De egyébként tényleg bármilyen végzettség jó. Lehet 8 általános is, de te ne akarj olyan lenni.
2010. dec. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne arra tedd fel az életedet, hogy polgármester legyél. Féltucatnyian pályáznak egy helyre és csak egy nyer, és még neki sem nyugdíjas állás. Ha nem választanak meg, mit kezdesz? Ráadásul nem is hiszem, hogy olyan hálás feladat pénzszűkében, árvízben elvezetni egy települést. A nagyobb, jobban menő városokat meg a pártapparátus osztja fel.
2010. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem az az álmom, hogy polgármester legyek, egyelőre a pszichológia érdekel. Csak már nagyon unom a tehetetlenséget a városunkban. Hát miért ne lehetnék én is polgármester, hogy segítsek az embereknek, és ne csak pénzkeresési lehetőségnek lássam a polgármesteri címet?
2010. dec. 8. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!