Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon melyik egyeteme...

Magyarországon melyik egyetemen vagy fősulin lehet kitanulni régésznek, Szegeden kívül?

Figyelt kérdés
én szlovákiai vagyok,de nem akarok itt tanulni,mert nem tudok valami jól szlovákul.nagyon szeretnék régész lenni,de nem tudom, hogy MO-on hol lehet annak kitanulni,ami az ókorral foglalkozik.mert a szegedi sulin az őskorral foglalkoznak,de ez engem nem nagyon érdekel, csak az ókor.
2008. jan. 16. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ókort nem tudod tanulni.A régi rendszerben,amikor még én felvételiztem a bölcsész karokon mindenhol lehetett találni régész képzést.H mára mi lett belőle a bsc miatt nem tudom.A bsc úgy van megcsinálva,h az elején még Ádámról és Éváról is tanulsz,meg egy csomó olyan dologról,ami téged nagyon nem érdekel,de a diplomához le kell hallgatnod,aztán majd szakosodsz,esetleg később még ebből modulok is lesznek,és aztán diplomázol.Ez alapján azt tudom mondani,h csak ókort nem fogsz tudni sehol sem tanulni az elején,majd később.Talán az ELTEn nézd meg,vagy a ZSigmond Királyon,esetleg Pázmány...
2008. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen még két éve is indult ókorspeces régész szak. Jobb terepet ennél a városnál keresni sem kell, de nem tudom, működik-e még a szak.
2008. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!