Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok magyarorszagi, es...

Nem vagyok magyarorszagi, es szeretnem ha valaki meselne arrol, hogy hogyan mukodik magyarorszagon az egyetemre valo jelentkezes es az evvel kapcsolatos tudnivalokrol?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Kétféleképpen lehet jelentkezni, van papír alapú, azt nem tudom, hogy megy. Elektronikusan a felvi.hu oldalon kell regisztrálni, és ott értelemszerűen kitölteni a jelentkezési adatokat. Itt kell feltölteni a különböző bizonyítványokat beszkennelve.

A jelentkezési határidő február valamennyi szokott lenni, a bizonyítványokat persze később is fel lehet tölteni.

Miután jelentkeztél, még igazolnod kell, hogy valóban te vagy az, aki jelentkezett, ez történhet ügyfélkapun keresztül vagy úgy, hogy kinyomtatsz egy meghatározott oldalt, aláírod és elküldöd ajánlott levélben.

Igazából minden információ fenn van az oldalon, nagyon nehéz elrontani, ajánlom, hogy böngészd át, biztos ír olyat is, amit én nem tudok.

2010. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de az egyetemi tanev az mikor kezdodik?
2010. dec. 10. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:
szeptemberben. tehát teszem azt 2011. február közepéig kell jelentkezni, nyáron megtudod az eredményt, és 2011. szeptemberében (egyetemfüggő, hogy pontosan hanyadikán) kezdődik a tanítás.
2010. dec. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
es peldaul mikortol lehet jelentkezni?mert sok oldalon azt latom hogy mar lejart a jelentkezesi ido
2010. dec. 10. 15:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jövő év szeptemberétől akarsz elkezdeni tanulni, akkor december 15.e körül kezdődik a jelentkezés és február 15.ig tart. A felvi.hu-n minden infot megtalálsz. De lehet még most nem frissek az infok, és még a keresztféléves(februárban induló) szakok adatai vannak csak fenn. Szóval ráérsz még két hétig bőven...
2010. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!