Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha párhuzamosan két egyetemet...

Ha párhuzamosan két egyetemet végzek (levelezőn), akkor mind a kettő lehet államilag támogatott, amíg az állam által támogatott 12 félévem "le nem telik"?

Figyelt kérdés
Vagy az először megkezdett egyetemre/szakra vonatkozik az állami támogatás és pl. a jövőre megkezdett másik szakra nem?
2010. dec. 14. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az egyiket fizetned kell. Viszont ha ugyanazon az egyetemen végzed mind a két szakot, akkor a legtöbb helyen ebből lehet faragni.
2010. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2010. dec. 27. 10:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt remélem nem hitted el az elsőnek. Ha felvesznek államira (mindegy hogy levelező vagy nappali), akkor mindkettő ingyenes. Megpróbálom elmagyarázni, hogy is működik. Ha párhuzamosan egy időpontban kezded a két egyetemet, tehát egyszerre is diplomázol, akkor az olyan, mintha csak három évet jártál volna egyetemnek. Tehát amit párhuzamosan végzel, az nem számít plusz évnek, így nem is telnek az államilag támogatott éveid. DE ha mondjuk a fizikát elkezdted tavaly, és a földrajzot most akarod elkezdeni, akkor a földrajz utolsó éve fizetős lesz. Mivel csak az első diploma van ingyen, és te fizikából a harmadik év után diplomázni fogsz. De földrajzból értelemszerűen marad még egy éved. Remélem érthetően írtam le. :)
2011. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, hogy felvilágosítottál:)
2011. jan. 31. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mostmár biztosan tudom, hogy 100%osan igaz. Felhívtam az OM-et és az SZTE tanulmányi osztályát is. (Én is akarok még egy egyetemre jelentkezni). És mindkét helyen azt mondták amit írtam.
2011. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszi:) megy a zöld tappancs:D
2011. febr. 1. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!