Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kamionsoförnek lenni?

Milyen kamionsoförnek lenni?

Figyelt kérdés
ugyértem hova kell menni altalános iskola után ? nehéz vezetni? hogy van a munkabeosztás? menyit keres? hol lehet kezdőknek elhelyezkedni?menyit van otthon?
2010. dec. 15. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Nincs olyan középiskolai szakirány, hogy kamionsofőr képződe..:D De felsőoktatás sincs. Kérlek ki kell járni egy teljesen hétköznapi iskolát aztán le kell érettségizni. Aztán le kell tenni a megfelelő jogsikat. És kb. ennyi.

A munkabeosztás nem kötött. Értem ezalatt, hogy akkor mész amikor kell szállítani. Nem tudom, hogy pontban mindig ugyan akkor kell-e menni. Az viszont bizonyos, hogy időre kell ott lenni az elindulástól számítva.

Kezdőknek elég nehéz elhelyezkedni. Ráadásul a kamion sofőrök elég zártan élik életüket. Nem sok idejük van szociális életet élni. Szerintem nem is fizetik őket szarrá.

Viszont arra, hogy nehéz -e vezetni tudok válaszolni.

Ha belejössz akkor igen. Értem ezalatt, hogy nem feltétlen tehetség kell hozzá, elég csak a rutin. Amikor megtanulod vezetni a járművet elmondják neked mire kell figyelni tolatásnál, kanyarodásnál és aztán az berögzül. Ez kb. ugyan olyan, mint a kocsivezetés utánfutóval. Ha megszokod már nem vészes.

2010. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz!
2010. dec. 17. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Apu kamionsofőr, bár ő buszozással kezdett 20 éve. Kijárt egy sima szakközépiskolát, ahol annak idején még érettségi sem volt, letette a jogsikat, majd a Volánnál kezdett el dolgozni. Később sódert szállított nemzetközin, majd tejet a Danone-hoz, most veszélyes hulladékot a Design KFT-nél. Havi 220-250ezret keres. A munka úgy van, hogy persze, nyilván minden nap kell mennie, de nincs meg az, hogy hányra kell oda, és hazaérnie. Ha messzebbre megy, korábban megy és később jön. Nemzetközinél meg csak hétvégén volt itthon. Egyébként változó, valamelyik munka olyan, hogy 2 napig odavagy, utána 2 napot itthon, vagy hazajársz minden nap, hétvégén is, vagy épp hétvége szabad. Cégektől függ. Egyébként nem él olyan elzárkózott életet, tök szociális. Szeret elmenni sörözni hétvégenként, vagy akármi. De szerintem ezt is embere válogatja. Ő elég könnyen belekezdett, pedig protekciós sem volt, bár akkoriban más idők voltak, ma biztos nem árt, ha van 1-2 sofőr ismerősöd, aki beajánl. Én sem hinném, hogy tehetség kell hozzá, majd belerázódsz. Ő mondjuk nagyon ügyes, 22 év alatt semmi nem történt. Első perctől kezdve rutinos volt, szóval ez biztos jelent valamit. Szerintem pár hónap, és te is belerázódsz. Azt mondja a kanyarodás, tolatás a legnehezebb, inkább utóbbi, de biztos nem lesz gond :)
2011. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Nekem a barátom kamionos,sokszor el is kísértem dolgozni,úgyhogy van egy kis rálátásom.Ő is sima középiskolát végzett,utána letette a jogsit,és azóta kamionozik.Az hogy mennyit vagy otthon,mint az előttem válaszoló is írta,függ attól,hogy milyen munkát végez.Van,aki szinte minden nap otthon van,van aki hétvégén,van aki 3 hetet az úton van,1 hetet otthon stb...A fizetés meg nagyban múlik azon,hogy mennyit dolgozol (minél kevesebbet vagy otthon,annál több "juttatást" kapsz) meg milyen cégnél vagy.Nem tudom amúgy otthon mennyit fizetnek,mert mi külföldön élünk,és itt elég jól lehet vele keresni.


26/L

2011. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KÖSZ!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 14. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!