Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem nappalin vagy levelező...

Egyetem nappalin vagy levelezőn? Előnyök, hátrányok? Ráadásul egy másik szak mellett. Bírható?

Figyelt kérdés

Az idén kezdtem el levelezőn komm. és médiatudományt tanulni. Elsősorban azért mentem levelezőre, mert mellette munkát akartam vállalni. Azonban szeretnék elkezdeni egy másik szakot is, csak nem tudom, hogy levelezőn, vagy nappalin tanuljam. Levelezőn nyilván azért lenne értelemszerűbb, mert mellette dolgozhatok. Nappalin viszont azért lenne értelmes, mert ösztöndíjat kaphatok (pénz, külföldi tanulás), és pl. a nyelvtanulást nem magamnak kéne megoldanom (saját pénzből), hanem az egyetemen rendesen tanítanák (ami ugyebár nincsen levelezőn).

Ez a másik szak a magyar lenne, azért mert érdekel, és annak ellenére, hogy elég negatív vélemények vannak róla (pl. elhelyezkedés tekintetében), én szeretném tanulni. A nyelvészet érdekelne konkrétan, bár ez lenne egy másik kérdésem, hogy egy magyar szakos mester képzésen belül miket tanulhat, és pl. a nyelvészet mi is pontosabban?

A másik kérdésem, hogy 22-23 évesen bevállalható-e a nappali, főleg, hogy mellette már levelezőn vagyok egy másik szakon. És lehetséges-e, hogy egy levelező és egy másik szak (levelező vagy nappali) mellett heti néhány órában munkát vállaljak (de közben még eltartanak otthon, de nyilván azért már a saját lábamra állás is elég fontos lenne, egyre fontosabb, legkésőbb 2-3 éven belül)?

És még egy kérdés-kérés. Aki magyar szakos (vagy már végzett), kicsit bővebben írna a magyar szakról és a továbbiakról, nyelvészet stb? Hogy mennyire "nehéz" vagy szerethető ez a szak. És a való életbe kikerülve milyen állásokat lehet betölteni (a poénkodók kíméljenek a gyorséttermi felszolgáló és társai megjegyzésektől).

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!!!


2010. dec. 16. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nappalin érdemesebb. De amellett nem fogsz dolgozni.

A nappali tagozatnak komoly anyagi előnyei is vannak, de a legfontosabb az, hogy sokkal többet tanulsz meg, ha benn ülsz órákon, mintha csak otthon elolvasod az anyagot.

A vizsgaidőszakod viszont nagyon kemény lesz: meglátod most, hogy milyen, és annak kb a két és félszeresével érdemes számolni a két szak mellett.

Viszont mivel rengeteg kredited lesz, tuti jó ösztöndíjat kapsz majd. Bár lehet, hogy ehhez feltétel, hogy ugyanazon az egyetemen csináld a két szakot.

A nyelvészet szerintem tök jó, csak találd ki, melyik része érdekel. Én idén kezdtem el elméleti nyelvészetet tanulni és nagyon élvezem! Arról fogalmam sincs, hogy mit fogok vele kezdeni, de végül is van mellette egy másik szakom is :)

2010. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%

Én nappalin csinálnám a magyar szakot, főleg, ha nyelvészettel szeretnél foglalkozni, mivel itt valóban jól jön, ha bent ülsz az órákon, és a tanár elmagyarázza, amit kell. Ráadásul kaphatsz ösztöndíjat, szoctámot, ha jogosult vagy rá, sőt Szegeden még városi bérletet is, bár nem tudom, hova akarsz jelentkezni:-) Szerintem dolgozni is tudnál mellette, habár nem napi 8 órában nappal, erre ne is számíts. Esetleg rugalmas munkaidőben, és részmunkaidőben.

Én két nappali szakon tanulok, az is abszolút vállalható, szerintem egy szak a levelező mellett simán elvégezhető.

Az egyik szakom a magyar, az irodalom órákra rengeteget kell olvasni, de minden vizsga túlélhető, főleg ha van egy jó kötelezők röviden gyűjteményed:-)) Azért lássuk be, mindent nem lehet elolvasni.

A nyelvészet nem a szívem csücske, nekem kicsit száraz, habár az alkalmazott nyelvészet területén vannak érdekes dolgok. Viszont a nyelvészet sokkal nehezebb, mint az irodalom blokk. Több ága is van, amelyek közül választhatsz is, hogy melyikre specializálódsz, de az alapokat mindenkinek tudnia kell. Történeti nyelvészet órákon a nyelv eredete a téma, általános nyelvészeten a nyelv szerkezete (a hangtantól a szövegtanig minden), van stilisztika, szemantika, szemiotika, filológia...

Remélem, nem ijesztettelek el:-)

2010. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Kedves utolsó; nem ment el a kedvem a felsoroltaktól, sőt... :)

2010. dec. 19. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!