Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már 5 félévet jártam...

Ha már 5 félévet jártam államilag támogatott képzésre, de most otthagyom az egyetemet, hogy 2011. szept. -ben egy másik szakra felvételizzek, akkor még 7 félévet járhatok államilag támogatott képzésre az új szakon?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
valószínüleg igen
2010. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hova felvételizel. A szabály úgy szól, hogy van 8 államilag támogatott féléved alapképzésen, 6 államilag támogatott féléved mesterképzésen, de összesen maximálisan 12. Tehát ha most egy másik alapképzésre mész, akkor még egy évig lehetsz államilag támogatott, aztán fizetned kell. De ha letetted a diplomát és onnan továbbmész mesterképzésre, ott még lesz 4 államilag támogatott féléved.

Ha mesterképzésre felvételizel jövőre, akkor viszont azon még lesz 5 államilag támogatott féléved.

2010. dec. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. dec. 17. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy 9 támogatott félév jár alapképzésen...
2010. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

annak idején sokat nyomoztam, hogy van ez:

- ötéves képzés esetén 13 félév jár

- BSc/MSc-n 12 félév áll rendelkezésre mindkettő elvégzésére, kivéve a 2007 (azt hiszem) előtt kezdőknek, nekik 5 félév MSc jár, akármennyi félév alatt végeztek a BSc-vel

- BSc után kezdhetsz még egy BSc-t a megmaradt állami féléveiddel


A te helyzetedben nem tudom, mi a válasz, de én úgy értelmezném, hogy új BSc-t kezdesz, tehát jár a 7 félév. Persze utána akármit csinálsz, az már költséges lesz. Van felvi.hu-n olyan lehetőség, hogy ezt megkérdezd, anno én is ott kérdeztem utána.

2010. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!