Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételiben jártas valaki?

Felvételiben jártas valaki?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok,tehát nem mostanában érettségiztem.Az én bizonyítványomba még nincsenek százalékok írva,csak osztályzatok.Idegen nyelvet sem tanultam a szakközépben.Főiskolára szeretnék jelentkezni(levelező),az én pontjaimat hogyan számoljam?Egyáltalán régi érettségivel vesznek még fel valakit?Hogy van ez?A Felvi.hu-n ilyenekről nem írnak..
2010. dec. 27. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet jelentkezni, persze. Meg van annak is a módja, hogy meg tudd, mennyit is érnek pontosan a régi érettségiben kapott jegyek, ennek a felvin fent kell lennie valahol, mert én már láttam, csak nem emlékszem, hogy pontosan hol.
2010. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia! igen persze hogy lehet régi érettségivel is jelentkezni felsőoktatásba, ahhoz hogy megtudd, hogy mennyi a pontod ottvan a felvi.hu-n a pontszámítókalkulátor, ami kiszámolja helyetted is a pontjaidat, azt kitöltöd, és kiírja(lehet hogy regisztrálni kell hozzá, hogy használd, ezt nem tudom pontosan, de működik,én is ezt használom)
2010. dec. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem is kell hozzá regisztrálni csak kitölteni most néztem meg:) sok sikert!
2010. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos, a te eseted kicsit speciális, mivel ugye nem mostanában érettségiztél.


A lényeg, hogy annyi előnyöd van, hogy az ötös jegyet automatikusan 100%-nak, tehát 100 pontnak veszik, a négyest 79-nek és így tovább, tehát mindig az adott jegy felső százalékhatárát adják meg neked.


Mivel most kötelező legalább 1 idegen nyelvből legalább középszinten érettségizni, ezt neked is meg kell csinálnod, tehát ha már szeptembertől fősulis akarsz lenni, akkor minél hamarabb járj utána, hogyan jelentkezhetsz a májusi idegennyelv-érettségire, persze az általad választott nyelvből. Az om.hu-n biztos, hogy találsz erről információt, de ha bármelyik középiskolába bemész a közeledben, ott is tudnak segíteni, sőt, talán még vizsgázni is ott fogsz.

2010. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ÉN utána érdeklődtem és csak akkor kell nyelvből érettségizni ha a fősuli kéri.
2010. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ.
2010. dec. 28. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!