Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg fizetős szakra jelentkezni a fősulin? .

Figyelt kérdés
Olyan extrém magasak a ponthatárok államin, hogy két év múlva sem vesznek föl. A magyar: négyes a töri :közepes Mind a kettőnek jelesnek kéne lennie plussz többletpontokat kéne szerezni. Olyan szakot választottam amitől eltérő nem igazán érdekel.(400 körül szokott lenni a ponthatár) NEM hinném, hogy érdemes olyat tanulni ami nem érdekel mert oda vettek föl
2010. dec. 28. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha megteheted, vagyis a szüleid, hogy kifizessék, akkor megérheti, ha nem, akkor meg úgyis tárgytalan. Azért olyan 150.000/félévre számíts (egyetemen).

Ha jó vagy abban, amit szeretnél, illetve jól tanulnál (mondjuk időben végzel, 5,4eseket szerzel), akkor ezzel meghálálhatod a szüleidnek hogy kifizetik, de ha csak bukdácsolsz, akkor nem éri meg.

Ha magadnak fizeted, akkor sem hinném, hogy megéri ha nem vagy 5ös,4es.

2010. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
SZociális munkás vagy Szociálpedagógus szakra szeretnék jelentkezni.Korábban jártam egy évet csak egyéb okok nem bukások miatt nem tudtam folytatni .
2010. dec. 28. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

Azért a 400 pont közel sem extrém magas...

Én nem járnék fizetősre, max akkor, ha a saját pénzemből tudnám fizetni. Nekem kellemetlen lenne, hogy a szüleimnek fizetni kell a taníttatásom. Ráadásul szocmunkával elhelyezkedni...hát na:S Nem biztos, hogy megtérül.

2010. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két megoldás van.


Elkezded fizetősön, és első év után jelentkezhetsz állami helyre. Így viszont kifizetsz már két félévet. Ha szerencséd van, többet nem kell.


A másik, hogy javítasz az érettségi eredményen. Igaziból a törit a források segítségével és egy közepes háttértudással kitudod hozni legalább 4-esre. Ha a magyarod 4-es, akkor kis gyakorlással szerintem feltudnád tornázni ötösre. Suli után mondjuk egy évet dolgozol, tanulsz, gyűjtögetsz, csinálsz egy király érettségit, közben nyelvvizsgát is megejthetsz... Az eszperantót nem tudom, beszámítják-e többletpontnak, de elvileg eszperantóból hamar lehet nyelvvizsgázni, vagy rágyúrsz már meglévő nyelvtudásra.


Ha ez a célod, akkor tarts ki mellette! Sok sikert!

2010. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!