Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humánkineziológia szakról...

Humánkineziológia szakról vélemények?

Figyelt kérdés

A felvételi alkalmasságit mennyire veszik ott komolyan? Nagy mennyiségű a testnevelés a továbbiakban a szakon, és majd az állásban? Szóval nagy fizikai állóképességet igényel?


A gerincferdülés kizáró tényező?


Bármilyen információnak örülök, fontos lenne, köszönöm.


2010. dec. 28. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Még mindig van ilyen szak?(már 9 éve is amikor végeztem csak 2 évente indult annyira nem volt népszerű) Inkább gyógytornásznak menj ott több gyakorlati tudásra tehetsz szert. A gerincferdülés nem kizáró tényező, nincs olyan sok testnevelés, inkább elméleti oktatás. A Biomechanika-biofizika viszont elég szivatós. Azonkívül ilyen diplomával állást sehol nem kapsz, az tuti.
2010. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ha szabad megkérdeznem, te mit dolgozol most (azt írtad, ilyen szakon végeztél)? Azt olvastam, most nagy lesz rá a kereslet, mivel probálna mindenki egészségesebben élni, meg felépülés műtétből, stb.

Nagyon érdekesnek találom ezt a szakirányt, viszont a felvételi követelményekben olvastam, hogy van alkalmassági, és hogy sportorvosi igazolás kell, csak nem írtak konkrétumokat, ezért is bizonytalanodtam el...

2010. dec. 29. 00:20
 3/3 anonim ***** válasza:

A Felsőoktatási felvételi tájékoztató végén, az I. fügelékben van benne, hogy mi az alkalmassági vizsga. A sima az 100 m úszás 2 úszáfformával, 1 beszélgetés, és sportorvosi igazolás helyett jó: EKG+mellkasröntgen+vizetelvizsgélat+háziorvos nyilatkozata


A motoros alkalmassági már több dologból áll, ahhoz már kell sokféle dolog, most nem írom le de egy tök átlag teljesítőképességgel megcsinálhatja bárki. Pl. Ilyenek vannak, hogy 10 felülés 1 perc alatt, 15 kosárérintés röplabdával... stb.

2011. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!