Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az igaz, hogy az OKJ-s képesít...

Az igaz, hogy az OKJ-s képesítés semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy ha egy munkahelyen az adott szakmában

dolgozik egy szakmunkásképzőt végzett, és egy OKJ-t végzett ember, akkor a szakmunkásképzőt végzett ember többet keres, mint akinek OKJ-s végzettsége van. Igaz ez? Ha igaz miért van így?


2010. dec. 30. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
AZ OKJ képzés eléggé viharlámpás,nekem is van de nem dicsekszem vele.A munkahelyem kifizette azért végeztem el.
2010. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Még jó hogy többet keres egy szakmunkást végző, hiszen nem fél vagy egy évet tanult hanem 2-3(4) évet és mélyebb tudás anyaggal rendelkezik.


Nincs baj amúgy az OKJ-vel csak azt várjuk tőle amit lehet.

Kiválóan alkalmas kényszer képzések megszerzésére (lásd kocsmárosnak vendéglátói, bolti eladónak kereskedelmi és régeben DJ-nek a discó képző. :))

Jó kiegészítőnek is egy másik meglévő fő szakma mellé, hogy a munkaerő piacon javítsa pozicióját (nekem is ezért van).

Illetve ha valaki valami okból nem tudott szakmát szerezni magának akkor egy utolsó szalma szál lehet.


Ezekre kivállóan alkalmas.

2010. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bumbi02 ***** válasza:
100%

én szakács okj-t végzek.. és senkit nem érdekel hogy okj-s képzésen vettem részt vagy szakközépben tanultam meg. a lényeg h legyen róla papirom h szakács vagyok és ennyi.


én gimnazista vagyok, emellett végzem az okjs képzést, és egy olyan étteremben vagyok gyakornok ahol a helyi szakközepesek is gyakornokoskodnak és hát egy kettőnek az elhivatottsága, vagy felkészültsége hagy kivánni valót maga után.. pedig ők nem pár hónapja csinálják, tanulják.. tehát nem kell lenézni az okj-t sem...

2010. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem igaz.


Pesti sznobok terjesztik ezt a fasságot. Sőtz. Ha vidéki főiskolát, egyetemet végeztél, pl JATE akkor meg abba kötnek bele!!!!!!

2013. jan. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!