Szerintetek átléphetek?

Figyelt kérdés
ha elkezdem a prágai Károly Egyetemen az orvosit,sikeresen levizsgázom, akkor a 2. évben átléphetnék egy másik egyetemre (Németországba) ugyancsak orosira? a vizsgáimat elfogják ismerni? vagy elölről kell majd kezdenem? vagy meddig kellene várnom, h. átléphessek? köszönöm a válaszokat
2011. jan. 1. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Többre mész, ha az adott egyetemen érdeklődsz.
2011. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, ezt az adott egyetemtől kell megkérdezni.

Például itt Magyarországon is csak 2-3. (nem emlékszem pontosan) év után vesznek át az orvosi egyetemek egymás között, de akkor is csak bizonyos átlag felett.

De hogyha a két egyetem még két külön országban is van, az már nagyon macerás és sajnos, neked kell utánajárni.


Szerintem, ha még ennyire az elején vagy (ha jól veszem ki a szavaidból, az 1. éved van meg), akkor jó eséllyel nem fogják elfogadni, mert még országon belül is nagy az eltérés az egyetemek között első 2 év tananyagában.

2011. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, írtam az egyetemnek mailt (ahova átszeretnék lépni)
2011. jan. 1. 19:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!