Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Magyar Táncművészeti Főiskol...

A Magyar Táncművészeti Főiskolán mit jelent a táncos és próbavezető szak? Milyen szakirányok és tantárgyak tartoznak hozzá?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és 10 éves korom óta táncolok. Nézegettem az MTF -t és legjobban a táncos és próbavezető szak fogott meg. A modern tánc szakirányon miket kell tanulni? Hogyan kerülhetek be oda és miket kérnek alkalmasságin és gyakorlatin? Mert én eddig hip-hopot táncoltam, meg egy évet jazzet. De balett meg ezeket nem nagyon ismerem.

Érettségin számít ha művészettörténetből és tesiből emeltet rakok?


2011. jan. 1. 14:30
 1/2 anonim válasza:
én is oda szeretnék menni, hát ha táncos vagy próbavezető szeretnél lenni ott adnak egy zenét arra kell improvizálni, persze csak ha megfelelsz spárga ritmusérzék mennyire vagy hajlékony, testalkatod meg ilyenekben, nekem amikor művészeti szakközépbe jelentkeztem, akkor zenére kellett ugrálni:D spárga, híd, gondolom ott is ilyenek vannak. Amúgy szerintem a balett nagyon kellene, állj neki és kezd el, valami sima művészeti iskolába, mert nézik, hogy hány éve táncolsz, színpadi gyakorlat meg ilyenek, szóval hip hop-al nem hiszem, hogy sok mindent el tudsz sajátítani pl testtartás. amúgy ezek engem is érdekelnének. mi hogy megy ott.
2011. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm.. Zoltán Erikáékhoz járok a művészképzőbe.. itt azért el lehetne sajátítani a balettot is.. hiszen nem egy olyan tanár tanít aki gyakorlott ebben. Ráadásul művészképzőben kérik az alap balettot.. :)
2011. júl. 3. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!