Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira szeretnék jelentke...

Az orvosira szeretnék jelentkezni, szerintetek van esélyem? Ti milyen pontokkal szeretnétek bejutni?

Figyelt kérdés

Pécsre szeretnék menni.

Jelenleg 415 pontom van. De még májusban szeretnék elmenni javítani a kémián úgyhogy kb lesz 427 pontom, ez teljesen reálisnak tartom. Tavaly 418 volt a ponthatár, de a tavalyi szerint 422 pontom van most, a kémiával kb 434. Nem tudok letenni két nyelvvizsgát, mivel szakközépbe jártam. A kémiám középszintű a bioszom emelt, de a középszintű kémián szeretnék szintén középszinten javítani. Szerintetek ez elég lesz? Most épp kihagyok egy évet és nem tudom mit ajánlanak az iskolában a tanárok...Ti megkockáztattok még egy emelt szintet vagy inkább +1 nyelvvizsgát vagy felsőfokút? Csak kiváncsi lennék, hogy ki milyen módon szeretne bejutni, és hogy körülbelül milyen eredményeitek vannak.


2011. jan. 4. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsgát mindenképp próbáld meg, mert annyira nem nehéz, de plusz pont jár érte. Bár a javítás dolgot úgy tudom, h csak szintemeléssel egyben lehet, de lehet, h csak nálunk mondták ezt, h készüljünk rendesen az érettségire.

20/l

2011. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
427 pont szerintem elég lesz.
2011. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van nyelvvizsgám, csak még egyet nem tudnék összeszedni, sem felsőfokút, mert a nyelvoktatást egyebek közt nálunk teljesen lesz.rták !
2011. jan. 4. 14:01
 4/4 anonim válasza:
Menj el egy nyelvtanfolyamra! Alap szinten csak tudsz valami nyelvet, egy gyorstalpaló tanfolyam kb 2 hónap alatt megvan, aztán közben jelentkezz középfokúra, én TELC-en voltam, baromi könnyű volt. Nézz sokat idegen nyelven filmet, felirattal, jegyzeteld le az idegen szavakat, gyakorolj! Meglesz az a nyelvvizsga! Úgy kell hozzáállni!!! Én a semmiből csináltam 4 hónap alatt 80 % feletti középfokút!
2011. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!