Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SEGÍTSETEK. Melyik szakra menjek?

Malnacska001 kérdése:

SEGÍTSETEK. Melyik szakra menjek?

Figyelt kérdés
Elég sok minden érdekel engem, de mindenhonnan azt hallom, hogy nem lehet ezekkel elhelyezkedni... Szóval gondolkozom NYELSZAKokban,mert nagyon szeretem az idegen nyelveket, és szívesen tolmácskodnék..na erről azt hallottam, hogy esélytelen, ha nincsenek meg a kapcsolatok... A másik amivel szimpatizálok a NEMZETKÖZI IGAZGATÁSI szak, mert érdekelnek a jogi dolgok,és itt hangsúlyt kapnak az idegennyelvek is...Erről meg azt hallottam, hogy annyi jogász van, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni, ezért nem hasznos.. Úgy hogy kérlek segítsetek.. Olyan helyre szeretnék menni, hogy aztán a diplomámnak értéke legyen...
2011. jan. 5. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

nemzetközi gazdálkodásra járok és az a nemzetközi szó nem azt jelenti, hogy rengeteg nyelvóránk lenne

régen heti négy volt - négyszer másfél óra órarendbe építve, de erre már a tanárok is alig emlékeznek :(

persze két szakmai középfokú kötelező..

ha elölről kezdhetném, felvételiznék egy nyelvszakra, aztán egy év múlva, párhuzamosan vele levelezőn a nemzetközi szakra :)

így még tágabbak a lehetőségek nem hiszem el

és nem hiszem el, hogy egy jó nyelvérzékű, jogi ismeretekkel rendelkező egyén ne tudna elhelyezkedni :)

2011. jan. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pantha rhei ***** válasza:
76%
Jogászból lehet, hogy akkora túlképzés van, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. A nemzetközi igazgatási szakon viszont nem jogászokat, hanem nemzetközi igazgatásszervezőket, közigazgatási szakembereket képeznek. Ez utóbbival a külügynél, nemzetközi szervezeteknél, és nemzetközi vállalatoknál lehet elhelyezkedni.
2011. jan. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Jogász lefedi az összes jogi és igazgatási szakot, ergo az ilyen nemzetközi igazgatási meg sima igazgatásszervezővel nem sokra fogsz menni. :)


Kicsit unalmas már ez a jogásszal Dunát lehet rekeszteni duma, ez terjedt el a köztudatban, pedig szakmai körökben ez a vélemény egyáltalán nem igaz.

2011. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. jan. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!