Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orosz szakról milyen tapasztal...

Orosz szakról milyen tapasztalataitok vannak (itt nem a felvi.hu-s dolgok érdekelnek! )? Fog valaki innen jelentkezni oroszra? Ezt a szakot lehet is jól hasznosítani majd?

Figyelt kérdés
Amit csak tudtok erről a szakról írjatok le!!
2011. jan. 5. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Elvileg jól lehet, de én komolytalannak tartom amiatt, hogy akár 0 nyelvtudással is mennek oda emberek. Így lényegében az egyetemet nyelvsulinak használják, arra meg kár ennyi évet elpazarolni. Ráadásul a "gyengébbek" (értem ezalatt azokat, akik nem vagy csak kicsit tudnak oroszul) lehúzzák az erősebbeket.
2011. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hi!


Nem nyelvsuli,nem ám!

Bontott csoportokban megy a tanítás,aki magasabb szinten van,pl. nyelvvizsgás annak nálunk nem kell bejárni órára :O

legalábbis addig amíg egy szintre nem kerülünk.

Ajánlom,h kombináld egy másik nyelvvel,szóval nyelv legyen a minorod,lehetőleg vmi ritkaság és két ritka nyelvvel máris nyert ügyed van.

Van olyan óra,ami magyarul megy,van ami oroszul.Ami oroszul megy,azt nyilván akkor veszed fel,amikor már rendesen tudsz oroszul.

Anyanyelvi lektorokkal akkor lesz órád,amikor már tudsz erős középfokon,hisz ők többnyire nem beszélnek magyarul,ők hoznak majd felsőfokra.

Kötelezően választható egy második szláv nyelv,amelyet egy féléven át kell tanulnod.

Fogsz tanulni szláv történelmet és szláv irodalmat,sajnos ezek az órák vannak többségben,sztem nem sok értelme van,de teljesíteni kell.Lehetőleg ötösre:P

Még vmi érdekel?

2011. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
óóó :D köszi, akkor szerintem most már egyértelműen orosz szakot fogok megjelölni!! esetleg ha elmondanád, hogy te melyik egyetemre jársz.. =)
2011. jan. 20. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szte

amúgy szerintem nem érdemes,úgy értem szép és jó és imádom meg minden,de nagyon sok a fölös tárgy,kevés a nyelvóra,tempó az van,de valahogy mégsincs idő gyakorlásra

csak vesszük a könyvet,munkafüzetet,rengeteg fogalmazást kell írni oroszul

jobban járnál egy mérnökivel:P

sok szerencsét!

2011. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!