Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után, melyik az a...

Érettségi után, melyik az a főiskolai szak, ami a leggyorsabban és legkönnyebben ad diplomát (bármilyet) és államilag támogatott?

Figyelt kérdés

Bár gondolom nem nagyon érdekli itt az embereket az ok, de tela hócipőm azzal, hogy a munkára minden szempontból alkalmas vagyok de a felsőfok hiánya miatt rendszeresen lemaradok róla.

GOndoltam valami gyors diploma (bármilyen) megoldaná ezt a kérdést. És bér nem ma érettségiztem, de belevágnék valami felsőoktatásba.


2011. jan. 11. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyors diploma? Olyan nincs, az min 3 éve!
2011. jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3 évnél hamarabb nem kapsz. Szerintem a szociális munka aránylag egyszerű, de mindenhol vannak nehezebb tárgyak. Ahogy láttam, sehol nincs egyszerűen megszerezhető diploma. Lehet, hogy csak 3 nehéz tárgy van, de szenvedni mindenhol kell. A legendásan egyszerű helyeken is, nyugodtan kérdezd azokat, akik oda járnak. (gondolok például a történelem szakra vagy a GDF informatikára és így tovább)
2011. jan. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. bar megjegyeznem h nem "gyors" volt a kerdes, hanem hogy melyik a leggyorsabb. akkor azt mar tudom hogy a haromeves szakokat erdemes nezni. 3 eves szakbol valami javaslat ami mondjuk egy szamitogepet szereto, kicsit muveszleleknek jo konnyu is lehet akar?
2011. jan. 12. 21:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, tényleg ezt kérdezted (szövegértésből beírtam magamnak egy fekete pontot).

A könnyű út szerintem a szociális munkás. Vannak benne nem éppen kellemes tárgyak, de ha csak a diploma a cél, akkor 3 év alatt képes leszel megszerezni.

Ha számítógépről van szó, akkor az a nehéz ebben, hogy minden informatikával foglalkozó képzésben vannak olyan tárgyak, amivel meg kell szenvedni. Mondjuk nekem nem gond a programozás, sem az analízis, sem a diszkrét matek, de ezek a legveszélyesebbek. Ha nagyon jó a viszonyod a matematikával, akkor menj nyugodtan informatikai képzésre, de ha nem, akkor az én javaslatom még mindig a szociális munkás.

A művészeti képzésekre nehéz bejutni, de vannak olyan képzések a bölcsészkaron, amelyek kapcsolódnak a művészetekhez. A bölcsészkaros képzéseken (a közhiedelemmel ellentétben) kell minimum egy idegen nyelv alapos ismerete és nem tudod kikerülni a jó sok olvasást. Ha ez nem gond, akkor nyugodtan válassz a bölcsészkaros képzések közül.


Írtad, hogy nem ma érettségiztél, ezért emeltem ki a matekos és a nyelvi problémákat. Szoktam látni azokon, akik nem 18-19 évesek, hogy a kudarc esetén zavarja őket az is, hogy náluk kissé fiatalabbaknak, hogyhogy olyan jól megy. A szociális munkás képzésen ebből nem lenne gondod, mert ahogy elnéztem, ott elég sokan vannak 40 körül (a hallgatók között). E miatt az oktatók is rugalmasabbak, nem arra hajtanak, hogy megleckéztessenek.

2011. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

oh igazan megtisztelo ilyen teljes valszt olvasni a kerdesemre. Nagyonszepen koszonom.

TOkeletesen megvalaszoltad a kerdesem sot, mar tudom is, hgoy mit teszek:)


egyebkent csak a jegyzokonyv kedveert, matekbol rettenetesen rossz vagyok, a google ban szamolom ki a szazalekokat is annyira, bar idegen nyelvbol az angolt is kozel anyanyelvi szinten beszelem( amerikai baratno 8 evig) es a szlovakot is( ott eltem az elso 20 evemet)



na de megegyszer koszonom a segitsegedet.

2011. jan. 13. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!