Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet ujrajelentkezni ugyanarr...

Lehet ujrajelentkezni ugyanarra a szakra?

Figyelt kérdés
Járok egy bizonyos egyetem bizonyos szakára, de kegyetlenül nehéz, és nem lesz meg az év évgi 30 kredites szűrőm. Lehet olyat, hogy újrajelentkezek februárban? És akkor kezdhetem előről a tárgyak elfogadtatásával esetleg, de kapok még 1 évet. A fikázást nem kérném hogy "hülyevagy".
2011. jan. 12. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

"És akkor kezdhetem előről a tárgyak elfogadtatásával esetleg, de kapok még 1 évet." - itt nem értem, mire gondolsz, de ilyen ajándékba 1 év biztos nincs.


Szerintem ennél egyszerűbb megoldás is van. Derítsd ki, mit is jelent, ha nincs meg a kötelező 30 kredited. Pihentetnek egy évig és utána ezt a félévet ismételheted? Vagy nem folytathatod tovább egyáltalán az egyetemet?


Ha újra jelentkezel, még az is előfordulhat, hogy nem vesznek fel. Ez az első féléved?

2011. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szóval két félév alatt nem lesz meg a 30 kredited? akkor úgysincs sok értelme újrakezdened. de egyébként jelentkezhetsz újra ugyanoda.
2011. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első félévem.

köszi a választ, lehet akkor ujrajelentkezek

további választ várnék még attól aki máshogy tudja, vagy csak megerősíti az előzőt



egyébként nem csak én tervezem, hanem mindenki szenved a kreditekkel

2011. jan. 12. 22:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Még mielőtt nagyon kapkodnál az újrafelvételivel, böngéssz át két irományt: az egyetemi TVSZ-t és a HKR-t.


Az ELTE TTK etvsz-ében pl. az szerepel, hogy csak akkor törölnek a hallgatói névsorból, ha az első 4 félév alatt nem sikerül összeszedni 30 teljesített kreditet. Egyelőre még az első féléven sem vagy túl...

2011. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom mi van ha nincs meg a 30 kredit, mégpedig az, hogy áttesznek költségtérítésesre, amit nem szeretnék. Ha a 3. félévben nincs teljesítve az összes 1. féléves tárgy, akkor is. Lehet hogy ez nem tűnik nehéznek, de van olyan tárgyunk amit tavaly a szakról senki nem tudott elvégezni, ebben a félévben is csak pár ember a 200-ból. Ráadásul keresztfélév sincs, csak 2 lehetőség van. Érted már így, miért szeretnék időt nyerni?
2011. jan. 13. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!