Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű vagy középszintű...

Bribrigi kérdése:

Emelt szintű vagy középszintű érettségi az előnyösebb? És az emeltszintűn a 40 többletpont mire megy rá, minek lesz a többlete? . Nem teljesen tiszta :$

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és nemvagyok túljó tanuló de viszont az érettségit nagyon jól akarom megcsinálni. állitólag ha emelten elérem a 30%-ot az már plusz 40 többletpont.
2011. jan. 18. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
igen plusz 40 pont! de ha nem akarsz továbbtanulni, akkor semmi értelme az emeltnek
2011. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok: hh mire megy rá? hát pl csinálsz egy emeltet magyarból, mondjuk 51 % lesz, az 51 pontot jelent, de még kapsz hozzá 40-et és így lesz 91 pont ennyi. :) nagyon egyszerű
2011. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm a segítséget. :) amúgy tovább akarok tanulni azért kérdezem..
2011. jan. 18. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ez nem teljesen tiszta, szerintem nem kellene eröltetned a továbbtanulást.
2011. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy mire megy rá? Az előző nagyon leegyszerűsítette. Egyrészt vannak a tanulmányi pontok, ez ugye a jegyekből jön össze. Aztán vannak az érettségi pontok, itt számít a százalék. És vannak a többletpontok, ezekből max 80 lehet, na, ide kerül az a 40 pont. ÉS ez csak akkor számít emelt szintű érettséginél, ha az adott tárgy felvételi tárgy - pl lehet angol emelted, de nem számít a +40, ha a matekot meg a törit nézik. Figyelni kell ezekre az apróságokra.

Emelt szintű érettségivel csak akkor nem vesztesz, ha legalább 60%-ra megírod (ha duplázol, akkor 80% kell), ez alatt nem igazán éri meg.

Ajánlom figyelmedbe azt a jó vastag felsőoktatási tájékoztatót, abban minden szájbarágósan le van írva.

2011. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

18:34..szeretek megbizonyosodni a dolgokról azért kérdeztem de köszönöm a hozzászólásod :)

18:36..köszönöm szépen

2011. jan. 18. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!