Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miután felvettek az ELTE-re...

Miután felvettek az ELTE-re mik lesznek a legelső fontos dolgok amiket el kell intézni ahhoz hogy minden rendben menjen?

Figyelt kérdés
adminisztrációkra gondolok, meg arra is, hogy mi lesz nagy újdonság az egyetemi életben?
2011. jan. 18. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem eltés vagyok, de egyetemre járok, nagyjából ugyanaz a rendszer. Felvételizel, július 20-25 táján, ahogy megszabják, megtudod a felvételi ponthatárokat. Ha felvettek, utána 1-2 héttel rá kapsz egy levelet az egyetemtől, amiben bennvannak a szükséges papírok, illetve minden le van írva a tájékoztatóban, azt is küldik. Ekkor intézheted a kollégiumot, a beiratkozást, a gólyatábort... amit csak szeretnél. Ne aggódj, augusztusig nem kell semmit sem intézned a felvételin kívül, utána pedig minden érthetően el lesz magyarázva, mit mikor, hogyan kell tenned. Az egyetemi életről érdeklődhetsz felsőbbévesektől, keresd meg őket neten. :) De egyébként nem olyan nagy a változás, mint mondják. Persze szabadabb az ember, de ha eddig is bulizós típus voltál, alig veszed majd észre a változást. :) Nálam így volt. Számítottam valami hatalmas dologra, erre ugyanúgy folytatódott az életem, ahogy eddig. :D Az emberek többsége kedves és nyitott, ez más az én gimimhez képest. Bárkihez odamehetsz beszélgetni, eddig nem nagyon találtam olyat, aki ne lett volna kedves velem. :) Viszont ha kollégiumba mész, valószínűleg több változás lesz az életedben. És elég nagy önállóságot követel az egész egyetem, de idővel ez mindenkiben kialakul. Sok szerencsét! :)
2011. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beiratkozáson elmondják meg az Etr-be is ki fogják írni.

A gólyatáborban is ki fognak osztani egy rakat tájékoztatót, gólyacsomagot.

Mellesleg ha "szerencséd van" és a TO-n órákat kell sorban állnod, a többiekkel úgyis meg tudod beszélni.


Nekem már 5 éve volt, nekünk ha jól emlékszem ki volt adva milyen tárgyakat vegyünk fel, pár hivatalos dolog kitöltése, papírok...

2011. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Kapsz egy jókora papírhalmazt, borítékot az egyetemtől, hogy felvettek, és mik a teendőid. Mindent leírnak.

Például kollégiumi felvételhez jelentkezés menete, gólyatáborról információk, tájékoztatók sportlehetőségekről, fogalmak leírása, stb. Minden, amit küldenek, fontos! Ha alaposan elolvasod, nem lesz semmi baj. (Ismerőseim jó része tojt elolvasni, aztán folyamatosan tőlem kérdezgette, mit hogyan - pedig azokban a kiadványokban majdnem minden benne van. Ha meg mégsincs, van elérhetőség, hol lehet érdeklődni.)


Tipp: Internet és saját, működőképes e-mailcím nélkül meg lehet halni! (Regisztrálj egy gmail-eset, azzal nincs baj...)

Kollégiumi felvételi pl. csak elektronikusan intézhető, beiratkozási papírt is úgy kell kinyomtatni, miután az internetes rendszerben regisztráltál, stb.



Amit viszont ajánlok:

Ha vidéki vagy, és nem állsz mélyponton anyagilag-szociálisan, ne bízd magad el, ha kollégiumról van szó. Jelentkezz, de jó ha tudod, hogy kevés a hely...

Én nem bántam meg, hogy már előtte egy-két hónappal utánanéztem, kb. mennyiért lehet bérelni lakást, hol, és gyűjtöttem néhány embert, aki szóba jöhet, mint lakótárs. (Nehogy hirtelen kelljen cselekedni, az utolsó pillanatokban! Nem kell lefixálni semmit, csak tájékozódni. Pl. én amikor megtudtam, hogy éppen nem vettek fel, gólyatábor meg egyéb elfoglaltság miatt kb. 3 napom volt albérletet keresni, nézni, lakótársaknak valót összeugrasztani. Így könnyebben ment.)

2011. jan. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!