Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit jelent az ha valamelyik...

Mit jelent az ha valamelyik szak levelezős?

Figyelt kérdés
Pontosan a fogalom érdekelne. Hogy fél évenként vizsgát kell tenni és az anyagot meg galambpostán elküldik??? Mert körülbelül ilyenre gondolok én. Vagy bent is kell valamennyit lenni?
2011. jan. 18. 22:09
 1/8 anonim válasza:
azt hiszem 2 hetente azért be kell menni,de lehet nem olyan gyakran.
2011. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Levelezősön általában szombatonként van oktatás (egész nap).
2011. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kéthetente péntek kora délutántól estig, ill. szombaton reggeltől - órarendtől függően - kora délutánig vagy késő délutánig vannak órák. Értelemszerűen így nem tudják olyan részletességgel leadni az anyagokat mint a nappalisoknak, úgyhogy nagyrészt önállóan kell tanulni. Az első órán el szokták mondani, hogy milyen könyvből kell tanulni, mi a követelmény, de a suli honlapján is pontosan megtalálhatóak a vizsgakérdések, kötelező irodalmak. Egyébként ugyanúgy vannak féléves vizsgák mint a nappalisoknak, ill. persze az év végi záróvizsgák.
2011. jan. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb főiskola és egyetem levelező tagozatain az előadások tömbösítve vannak. Vagy rendszeresen pár hetente, vagy nagyobb óraszámban havonta.


Anyagot nem igazán küldenek neked, azokat magadnak kell összeszedned, letöltened, lefénymásolnod.


A levelezőn általában ugyan az a követelmény, mint nappalin, de keményebb mert jobban magadra vagy utalva. Viszont a főiskola/egyetem mellett remekül lehet dolgozni és így gyakorlatot/tapasztalatot szerezni.

2011. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

". Viszont a főiskola/egyetem mellett remekül lehet dolgozni és így gyakorlatot/tapasztalatot szerezni."


Aha, kivéve ha a sggfej iskola a konzultációs napokat hétfő, kedd, szerdára teszi havi rendszerességgel. Ezért van az, hogy szívességből dolgozhatok egy építőipari cégnél, amiért viszont hálás vagyok mert megfizetnek és el is engednek iskolába. Ja, bocs a sggfej iskola éppen jövő hónapra tesz be egy két hetes szakmai gyakorlatot, amiért már kirúgnak :D.

2011. jan. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez iskolafüggő, hogy kik, hogyan szervezik.

Én azt javasolnám, ha megvan konkrétan, hogy mit szeretnél tanulni, hogy hívd fel őket, és kérdezd meg, náluk milyen rendszerben szervezik a dolgot.

2011. jan. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, pláne ha meló mellett szeretnél tanulni, hogy előtte érdeklődd meg hogy is működik ez! Nálunk egy hónapban egy konzultációs hét van, de akkor hétfőtől szinte péntekig be vannak táblázva a levelezős hallgatók, tömbösítve adják le nekik a tananyagot. A vizsgáink együtt vannak velük, így amennyit meséltek, azt mondták hogy munka mellett lehetetlen megoldani hogy mindig mindenki ott legyen, így meg csak még nehezebb az ügy! Igyekeznek beosztani, hogy mikor ki megy el, és önzetlenül átadni egymásnak a jegyzeteiket fénymásolásra, ezzel segítve azt akit esetleg a munkahelyéről nem engedtek el! Azért valljuk be, melyik munkáltató nézi jó szemmel ha havonta egy hetet hiányzik valamelyik dolgozója?! Éppen ezért nálunk pl baromságnak tartom ezt a szervezést! Semmi értelme!
2011. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most olyan helyre jelentkeztem, ahova azt írják, hogy csak szombatonként lesznek előadások, esetleg péntek d.u., hogy mindenki el tudjon járni munka mellett is suliba(Pannon Egyetem, Veszprém). Remélem be is tartják. Én olyat még nem is hallottam, hogy levelezőn van szakmai gyakorlat...ez fura...meg a hétfő-szerda és havi egy hét beosztások is...
2011. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!