Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül melyikkel helyezked...

Ezek közül melyikkel helyezkedhetek el jobban?

Figyelt kérdés

A továbbtanuláson gondolkodom, igaz, még csak 10. osztályba járok, de lassan fakultációt kell választani.

Én a mechatronikán, az anyagmérnökin és az engergetikai mérnökin gondolkodom.

Melyikkel lehet legjobban elhelyezkedni, vagy esetleg melyiknél hátrány az, ha lány vagyok?

/a környezetmérnökről már hallottam ilyet/

Köszönöm szépen a segítséget!


2011. jan. 20. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mechás vagyok, ismerek mechás lányokat is. Nincs semmi hátrány ha lány vagy. Esetleg jobban körbe fognak rajongani az évfolyamtársak, mivel elég ritka élmény lányt látni köreikben. Amúgy ez nem feltétlenül arról szól, hogy tocsogsz az olajban a gépek közt, vagy fogaskerék kapcsolásokat számolsz. Lehetsz tervezőmérnök is ami még jól is áll egy lánynak.

Ide akkor ajánlatos jönni ha szereted a matekot és a fizika mindegyik területét, azaz a mechanikát, az optikát, a hőtant meg az elektrót is. Én szeretem mert elég változatos. Amúgy itt is tanulsz anyagtechnológiát, mondjuk nem annyit, mint az anyagmérnökin, de nekem bőven elég is volt mert ezt a részét a szakmának nem erőst szeretem.

Elhelyezkedés szempontjából még nem tudok nyilatkozni. Elég sokan állítják, hogy nagyon keresett szakma de én majd hiszem ha látom.

Az anyagmérnöki is elég keresett szakma. Oda inkább a kémia meg a matek kell, meg a fizika pár fejezete. Ott gondolom több a magolós tantárgy is mint a mechán (a fémek, színesfémek előállítása...stb).

2011. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

A matek nem kifejezetten a kedvencem-hála a tanárunknak-, a fizikával nincs bajom.

Én úgy tudom, hogy el lehet helyezkedni, mert itt nálunk a Bosch alapította ezt a szakot, s egyből biztosít munkát. Legalábbis így hallottam.

2011. jan. 21. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!