Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános rendszergazda --->...

Általános rendszergazda ---> főiskola vs. Tanfolyam?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik jobb? Ha beiratkozom egy tanfolyamra vagy elvégzek egy felsőfokú képzést a főiskolán? Mindkettő 2 éves, mindkettőn ugyanazt a képzést adják (a weboldalak szerint)! Árban és képzésben melyiket válasszam?
2011. jan. 22. 12:57
 1/3 czibles ***** válasza:

egyetlen állást nem láttam még hasonló munka körben, amihez ne kellett volna a diploma. az tény, hogy ha megvan a megfelelő tudásod hozzá (gyakorlattal), akkor meg tudod győzni a munkáltatót, de nem azért a pénzért mintha lenne diplomád. ráadásul gyakorlatot is nehézkesen fogsz tudni szerezni emiatt.


attól függ, hogy milyen tanfolyam. én a tanfolyamot választanám. mondjuk az is hozzátartozik, hogy amiknek értelme is van azok olyan 3-400k+ +vizsga (20-30k, 80k +áfa, attól függ milyen vizsga).

2011. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kezdjük az alapoktól és az alapfogalmakkal:

OKJ-s tanfolyam:

Az OKJ-s tanfolyamok általában egy nagyon szűk témakört céloznak meg, és arra adnak papírt. Tanfolyam és iskola függő ez a tudás mennyire használható. Az OKJ-s a legrövidebb képzés, és ez ad a legkevesebbet is.


Főiskola:


A főiskolai képzés legalább 3 év, ha 2 éveset láttál az is valami tanfolyam lehet, vagy valami más, de hogy nem fogsz kapni érte BSC-s diplomát az biztos.

A főiskolának az a célja, hogy a lehetőségekhez képest az informatika minél szélesebb palettáját mutassa be. Egy témakörbe nem merül bele olyan mélyen mint mondjuk egy OKJ-s képzés, de összességében többet fogsz tudni. Ami nagyon fontos, hogy a főiskola megtanít tanulni és ad egy szemléletet. Azt a cégek is tudják, ezért általában elvárás a főiskolai diploma.


Rendszergazdaként sok olyan rendszert kell majd macerálni, amit nagy cégek csináltak (Microsoft, IBM, Sun, stb...) Ezek a cégek mind rendelkeznek saját tanfolyami rendszerrel, és ehhez tartozó minősítési rendszerrel. Sok cégnél szintén elvárás, hogy legyél mondjuk MCSA, stb... ebből van kismillió féle.

Amit az előző válaszoló írt, hogy egy tanfolyam olyan 300-400k körül van, az főleg ezen típusú tanfolyamokra vonatkozik. Erről bővebben: google: mcp



Én főiskolát végeztem, igaz én programozó vagyok. Nem mondom hogy az OKJ gagyi, mert vannak jók, de az tény hogy pl. egy OKJ-n nem fogog megtanulni hogy működik a számítógép, mi pedig pl fél évig csak azt tanultok, amit szerintem nem árt tudni ha már gépekkel akarsz foglalkozni.


Sok gagyi és lejáratott OKJ-s képzés van, ezért is írják sok álláshirdetésre hogy minimum elvárás a főiskolai diploma, mert akkor a kontárokat már alapból kiszűrik.

2011. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

FŐSIKOLA!

Határozottan főiskola.

Figyu én most OKJ-n vagyok, mert azt hittem ez is jó.

Voltam gyakorlaton annál a cégnél amia város főbb intézményeit tartja karban. Sulik, korház, egyéb. Na most az van hogy oda nem vennének fel mint rendszergazda mert felsőfokú végzettség kell hozzá. OKJ-n meg ugye csak középszintűt kapsz. Semmire nem elég!!!!!! Az egész interneten kb 2 munkát találtam az országban ahova elég volt. Felsőfokúval meg már több100 volt. Mondjuk az ahol én tanulok perpill OKJ-t ott azért elég rendesen kell tanulni. De a papírjuk szart se ér. mert nem adhatnak magasabb szintűt. Hiába tudod amit kell.


Ebből az következik hogy nehezen fogsz munkát találni és nem lesz valami hatalmas fizetésed.


Nagyon megbántam hogy itt kezdtem. 2 éves a képzés és már csak ez az éve van. De ha fősulira mentem volna már a 3 év felénél tartanék lassan. Időpocsékolás csak az OKJ.


Mostmár úgy vagyok vele hogy mind1. Elvégzem ezt. Ezzel legalább lesz valami alapom a fősulira. Erre legalább jó. De az életben nem ha csak ezzel rendelkezel az nem nagyon elég semmire.

2013. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!