Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valakinek tapasztalatok két...

Valakinek tapasztalatok két párhuzamosan vitt nappali egyetemről? Mennyire húzós?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak egy szakot csinálok, de van olyan évfolyamtársam, aki többet. Nagyon húzós. Eleve problémás a jelenlét, hiszen szinte biztos, hogy több tárgy ütközni fog. Vannak tanárok, akik eltekintenek a bejárástól, de van akinél nem lehet hiányozni. És ugye kétszer annyi beadandó, zh, vizsga.

Meg lehet csinálni, csak jó nehéz :)

2011. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a másodikat csináld levelezőn.
2011. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is csináld az egyiket levelezőn, én is így fogom szeptembertől.
2011. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja azért azt ne felejtsük el, hogy például régen a szüleinknek eleve kötelező volt a két szak. És mégsem rokkantak bele :)

Aztán a másik, hogy ha két szakot csinálsz nappalin, akkor annyi jövedelmed lesz, hogy simán megélsz belőle, különösen ha egy egyetemen. Míg ha csak egy nappali, egy levelező, akkor dolgozni is kell mellette vagy a szülőkre támaszkodni, plusz ugyanannyit tanulni...

2011. jan. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha két szakra jársz egyszerre, akkor is csak egy után kapsz ösztöndíjat.
2011. jan. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen kötelező volt: azt elmondanám, hogy az a 2 szak valami teljesen hasonló volt, ezt most a minor helyettesíti. Én csinálok angol szak mellett portugál minort is, ami az okosok szerint ugyanúgy a második szakomnak számít, emellett fogok még levelezőt is elkezdeni... Nem is értem azokat az embereket, mit gondolnak, hogy egy sz.ros sima angol diplomával mit fognak kezdeni, ráadásul nem is akarnak MA-ra menni. Mindegy, ő bajuk:)
2011. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani. A tanárok is türelmesebbek veled bejárás szempontjából, ha felvázolod nekik a helyzetet. Nekem gyakorlaton megengedték, hogy fél 3/4 órát késsek és úgy írjam meg az óra eleji számonkérést.:) Általában nagyon rendesek a tanárok az egyetemeken. Sőt, még azt is megengedték, hogy más csoport hasonló gyakorlatát vegyem fel, ha megoldhatatlan volt a rendes órai bejárás. Neked is rugalmasnak kell lenni és keresni kell a megoldásokat, és akkor majd a tanárok is segítenek neked.
2011. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én két nappalit csinálok egyszerre:D
2011. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És még egy fontos dolog: viszonylag legyen közel egymáshoz a két egyetem!
2011. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mit csinálsz. A bölcsész, humán szakokat simán el elehet végezni együtt is. Vannak nehezebb helyek, amiket pedig nehéz lenne együtt csinálni, pl. mérnök, orvos, jogász.
2011. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!