Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tovább szeretnék tanulni, de...

Tovább szeretnék tanulni, de nem tudom "hova tovább? " milyen szakmák a keresettek, érdemes fősulira menni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 26. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én fősulis vagyok... de nem hiszem, hogy diplomával könnyebb lenne (ha nem nehezebb)elhelyezkedni, mint pl egy szakmunkással. Ha jó tanuló vagy és tudod, hogy valószínűleg jó lesz az érettségid is, akkor választhatsz akár fősulit. Csak arra kell odafigyelned, hogy ne az évek óta sláger szakokat válaszd. Én szociálpedagógiát tanulok, ami nem egy elterjedt szak, és mégis azt mondják, hogy már most tetített állas terén :-(

De választhatsz akár szakmát is... nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány... A szakmáknál inkább a fiús szakmákkal lehet jobban elhelyezkedni, mert pl műkörmösből, fordrászból már rendeteg van.

Azt viszont nem tudom hol lehet megnézni, hogy mik a sláger szakok és hol van hiány. :-( Esetleg érdemes lenne körülnézned a felvi.hu-n.

2008. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakmából érdemes olyat választani, ami lehetőséget ad arra, hogy egyszer saját vállalkozásod lehessen, te lehess a saját főnököd. Ilyen pl. vendéglátóipari eladó, vagy egyéb vendéglátós szakmák, meg ami mondjuk kereskedelmi, az is ide tartozik. Fősulin is mehetsz kereskedelmire, az is jó, mert az is lehetőséget ad rá, hogy a magad ura legyél. Mert ha mondjuk orvos akarsz lenni, hát mindig lesz főnököd, vagy tanár, vagy ilyesmi.
2008. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak jogásznak ne menj!! garantált munkanélküliség.
2008. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Én azt ajánlom, ha fősulira akarsz menni, mindenképpen gondold meg, milyen szakra mész. A diploma se minden már a mai világba, de nem is rossz ha van. A nyelvre mindenképpen érdemes koncentrálni, azzal meg egy érettségivel is sokra lehet vinni. Ha szakmát akarsz (azt azért erősen ajánlom, hogy legalább egy szakmát végezz el), én a gazdasági, az építőipari és a kereskedelmi a szakokat ajánlom. A kereskedelmit azért, mert azzal vállalkozásba foghatsz, ahhoz pedig csak egy jó ötlet és egy kis tőke kell. Viszont a kereskedelem is egy igen elterjedt terület, de ha olyan az ötlet, akkor igen csak sokat lehet kaszálni vele.

A gazdasági szakterületek szerintem eléggé keresettek és még jól is lehet vele keresni. Az építőipar szintén, csak azzal a különbséggel, hogy azok eléggé karrierista szakmák, ugyanis többségben távol kell lenni a megszokott környezettől, a családtól, vagyis költözködéssel járhat.

Remélem valamennyit tudtam segíteni.

Sok sikert a pályaválasztáshoz!

2008. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!