Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az aki nem az új bolognai...

Az aki nem az új bolognai rendszerben diplomázott hanem az előző négy évesben, az jelentkezhet államilag finanszírozott mesterszakra? 8 félévet használt el!

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem, mert már van régi rendszeres diplomád, és a másoddiploma mindig költségtérítéses
2011. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már van főiskolai diplomád, akkor már sajnos nem mehetsz államilag finanszírozott mesterképzésre. A maradék 4 félévet alapképzésre használhatod fel.
2011. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez mennyiben különbözik, attól, hogy én a bolognaiban diplomáztam, és most nyomom a mesterszakot finanszírozotton! Ez a mesterképzés sem alapképzés már!
2011. jan. 27. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Várjál, igaz. Lehet, hogy butaságot írtam.


A lényeg: a régi rendszerben szerzett egyetemi szintű oklevél a jelenlegi rendszerű MSC-s oklevélnek, régi rendszerű főiskolai oklevél jelenlegi rendszerű BSc-s oklevélnek felel meg.

Ha valakinek van egy BSc-s oklevele (illetve elég az abszolutórium is), akkor már BSc-s képzésben nem lehet államilag finanszírozott. Ha MSc-s oklevele van, akkor pedig MSc-ben nem lehet.


Vagyis, ha főiskolát végzett, akkor az BSC-szintű oklevél, akkor valóban felhasználhatja még azt a 4 félévet MSc képzésben államilag finanszírozotton.

2011. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!