Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem éri meg manapság...

Tényleg nem éri meg manapság pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Humán beállítottsággal hol lenne érdemes továbbtanulnom, amiből később aztán még meg is tudnék élni?Nagyon tanácstalan vagyok és teljesen kétségbeesett.
2011. jan. 26. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem, ha képes vagy a legjobbnak lenni, akkor eléggé megéri.
2011. jan. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az emberek eléggé lehurrogtak amikor mondtam nekik, szerintük abból nem lehet megélni, meg a humán szakokból sem:( most mit tegyek? ötletek?
2011. jan. 26. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is teljesen ugyanilyen gondokkal küzdöttem és a megoldás számomra a jogi egyetem lett. Rengeteg humán tárgyat tanulhatsz itt, pl. retorika, szociológia, pszichológia, politológia, filozófia, demográfia, jogbölcselet, államelmélet, latin, továbbá a tárgyak nagy része a történelemhez kapcsolódik, pl. magyar alkotmánytörténet, európai alkotmánytörténet. Továbbá rengeteg könyvet fogsz olvasni egyetemi tanulmányaid alatt.


Továbbá jogi ismeretekre, az ún. "jogász gondolkodásmódra", kifejezőképességre, logikára tehetsz szert ezeken az egyetemeken.

2011. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tényleg
2011. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

azt mondják, hogy elé sokat képeznek belőle, meg ha magánpraxist akarsz, terapeuta akarsz lenni, akkor nagyon sokáig kell tanulnod még az egyetem után is, amíg minden szükséges képzést megcsinálsz.


szerintem humán diplomák közül még jobbnak számít az elhelyezkedés szempontjából (tényleg van valami olyan tudásod, amit valamire akár használni is lehet), lehet vele próbálkozni cégeknél, intézményeknél, iskoláknál pl. iskolapszichológusnak, ilyenek. Nézegesd az egyetemek honlapját, és ha van nyílt nap, akkor oda érdemes lehet elmenned, ott akkor csomó kérdésedre tudnak válaszolni.


Sokkal jobb, mint mondjuk az esztétika vagy szabd bölcsészet.

2011. jan. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!