Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a SOTE Általános...

Szerintetek a SOTE Általános orvostudományi karára, vagy a Fogorvostudományi karára érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, melyiket szeretném jobban, de az biztos, hogy orvos szeretnék majd lenni.

Melyiknél kevés a rizikó, hogy meghal valaki? Melyiknek nyugisabb a munkája? Melyik keres jobban? Egy ÁOK-t végzett orvos (pl. gyerekorvos, plasztikaisebész, stb), vagy egy fogorvos?


Megéri egyáltalán orvosnak tanulni?


Köszi a segítséget!


2011. jan. 29. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha pénzért csinálnád, akkor fogorvos inkább.
2011. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy fogorvosnak talán kevesebb ember hal meg a keze között, mint egy traumatológusnak, de folyton mások szájában kell turkálnia. Viszont az ÁOK-n meg elhalaszthatod pár évvel a döntést, hogy merre szakosodjál, és addig talán rájössz, mi érdekel.


De igazából csak egy olyan orvosi szakág van, ahol garantáltan nem hal meg a kezelésed közben egy beteged sem, az a patológia.

2011. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hát patológus nem leszek, az biztos! :)


nem a pénz az elsődleges, de persze minél jobban szeretnék majd élni.


köszi a válaszaitokat! :)

2011. jan. 29. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Fogorvosi után rögtön dolgozhatsz, és "csak" 5 év.

Általános orvosi után még szakosodni kell, ami plusz 3-6, vagy akár még több év.

(Plasztikai sebészet pl. egyetem után még 9 év...)

A fogorvosok általában jobban is keresnek.

De ha csak a pénzért akarod csinálni, akkor ne menj orvosnak.

2011. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem a pénz az elsődleges, hanem hogy segítsek az embereknek, és hogy gyógyítsak.

köszi a választ! =)

2011. jan. 29. 20:29
 6/11 anonim ***** válasza:
A patológián nem halnak meg, de nem is adnak parát ;-)
2011. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az biztos :D
2011. jan. 29. 20:39
 8/11 anonim ***** válasza:

A fogorvosnak leírták az előnyeit: 5 év és utána hamar munkába lehet állni és nem túl stresszes. Hátránya, hogy ha megunod vagy rájössz, hogy nem ez életed állása, akkor nem tudsz olyan rugalmasan váltani, mint egy orvos (pl. nőgyógyászból átképzi magát bőrgyógyásznak). A fizetést illetően pedig nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy melyik éri meg jobban. Mindkettővel lehet havonta milliókat és 100ezret is keresni (természetesen ezek szélsőséges értékek), sok minden függ attól, hogy HOL sikerült elhelyezkedned.


OFF: Látszik, hogy senki sem tudja, hogy mit csinál valójában egy patológus. Neki a fő feladata a különféle szövettani minták kiértékelése, az ő véleményén múlik, hogy valakinek kell-e amputálni a mellét, kit milyen kemoterápiás protokollal kezeljenek, vagy ne kezeljenek. Ha ő elnéz valamit, annak ugyanúgy lehetnek fatális következményei, mintha egy sebész szúrna el valamit a műtőasztalon...

2011. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

11:29 Azt hiszem, nekem nem kell magyaráznod, h mit csinál egy patológus, de ha te nem tudsz valamit, kérdezz nyugodtan. Én írtam, h nem adnak parát, de ez igaz is, nem tudom, hol következik belőle, h nem tudom.

Egy orvos.

2011. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
..hogy nem tudom, mit csinálnak. Ez a vége.
2011. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!