Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem bírom tovább, lehetnék...

Nem bírom tovább, lehetnék magántanuló?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, egyéb okok miatt általánosba járok még ( nem buktam ) utálom nagyon az iskolámat, nem tudok az órákon odafigyelni, nagyon fáradékony vagyok, sokszor sokat hiányzok...meg depresszióssá tesz már az iskola. , nincsenek ott barátaim,egyedül vagyok, úgy érzem érettebb is vagyok náluk,,gyenge tanuló vagyok, matekból nem értek szinte semmit hiába gürcölöm ki az agyam,hiába figyelek oda teljes erőmböl kipihentem, egyszerűen nehéz felfogású vagyok. Jobban látnám azt ha erre a fél évre magán tanuló leszek. szerintetek? és hogyan müködik ez?
2011. jan. 31. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, beszélj a szüleiddel, hogy mit gondolnak erről. Másodszor, derítsd ki, hogy mitől vagy ilyen fáradt, mert akár betegség jele is lehet.


Ha csak koncentráció hiányról van szó, akkor annak függvényében vesd fel az ötletet, hogy mennyire vagy eltökélt. Ugyanis ha nem áll szándékodban a tanulás, akkor otthon sem fog jobban menni.

Ha az iskolai környezet zavar és nem szereted az osztálytársaidat, akkor próbálj iskolát váltani.


Véleményem szerint a magántanulás a rosszabbik út. Ebben a korban nagyon sok mindent lehet tanulni a suliban (most szociális kapcsolatokra gondolok) amely dolgokat később nehéz vagy nehezebb lesz elsajátítanod. (Beilleszkedés, önérvényesítés)


Tisztázd magadban, hogy miért nem szeretnél bejárni. Sok sikert kívánok!

2011. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
anyum beleegyezne,nem azzal van a gond, itthon jobban tudnék tanulni mert a tanár csak rám figyelne, és így a saját tempómban haladnánk + legalább nem kell bejárnom abba a retekbe!!! :( utálom...fél évre meg iskolát váltani macerásabb + új környezet is...mivel még csak ált-ba járok..
2011. jan. 31. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont tavaly szigorították a magántanulói kérelmeket. Volt egy osztálytársam ő terhes lett és így is alig kapott rá engedélyt. Ha neked nincs rá komoly okod vagy nem orvosi javaslatra kéred, nem fogják megengedni. A problémáid nem kizáró okok, hidd el sokan küzdenek ilyenekkel, de sajnos ez az iskola :(
2011. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez a magántanulózás közel se olyan jó dolog, mint ahogy az ember elképzeli (tapasztalatból mondom, én is voltam az 3 éven át). főleg egy gyenge tanulónak kifejezetten hátrány. de te tudod... ráadásul a szüleidnek is komoly anyagi megterhelés lesz a magántanáraidat fizetni. persze, ha gazdagok vagytok akkor ez nem számít. engedélyt szerezni rá se nagy ügy, elmész a psichológushoz elsírod neki, hogy nem mersz bemenni suliba, meg mindenféle félelmeid vannak és már rá is írta, hogy iskolafóbia. ezzel nem tudnak mit kezdeni, meg kell adniuk a magántanulósági lehetőséget. én is így csináltam régen, ezek a hülye agyturkászok mindent bekajáznak. semmi bajom se volt, csak nem akartam suliba menni. ha esetleg az első nagyokos nem venné be a dumát, akkor átmész egy másikhoz. :-))
2011. febr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!