Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-BTK-n nulla japántudással...

ELTE-BTK-n nulla japántudással lehet kezdeni japán-minort?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tájékoztatóban követelményként szerepel a japán középfokú nyelvvizsga, de ez a Károlin is kikötés, mégis felvehetik a hallgatók előtanulmányok nélkül(úgy hallottam).
2011. febr. 1. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2011. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az ELTE-n kell a nyelvvizsga, középfokról kezdik a tanulást.
2011. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A minorosok nem. Egyik ismerősöm 0 japán tudással ment minorra.
2011. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És tényleg már első félévben fel kell venni? Mert állítólag 6 féléves.
2011. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az első két félévben már fel kell venni alapozó tárgyakat ("Mai japán nyelvi képzés"), de "hivatalossá" tenni a minort csak a 2. félév végén, tavasszal kell. Ekkor regisztrálják ugyanis a minorokat a rendszerben. Ha túljelentkezés van, akkor az alapozó tárgyak átlaga dönt.


Ez csak azért fontos, hogy tudjátok, nem kötelező ennél a minornál maradni, a 2. félév végéig el lehet dönteni - de az tény, hogy a legtöbb minornak vannak 1. féléves alapozótárgyai, így könnyű elcsúszni velük. Viszont a szabadon felhasználható kreditekből vehettek fel több minorhoz tartozó alapozó kurzusokat is, és év végén ráértek dönteni, addigra lesz rálátásotok, melyik milyen.


Pl. felveszitek az angol minor alapozó tárgyait ÉS a japán minor alapozó tárgyait IS, (ez ugye plusz kredit, de van rá keret, csak okosan kell beosztani), és így tavasszal ráértek választani, hogy melyikre jelentkeztek véglegesen, hiszen mindkettőhöz meglesz a bemeneti követelmény (alapozó tárgyak). Természetesen túljelentkezésnél mindig ezek átlaga dönt.

2011. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14:41-es vagyok.


Köszi! Ha jól tudom, akkor van 10 kredit, ami szabadon felhasználható (ehhez asszem pszichológiai/tanári volt írva) + 10%-kal lehet túllépni a 180-at. Tehát akkor az összesen 10+18 = 28-at használhatok fel szabadon?


Én amúgy anglisztikás leszek, de igazából nem tudok dönteni, hogy olasz minort (középfokúm megvan) vagy japánt (nem tudok japánul) vegyek fel. Mind a kettő 6 féléves, azt tudom. Akkor, ha nem ütik ki egymást más kötelező kurzusokkal, lehet felveszem mindkettőt, és 2. félévig eldöntöm melyik maradjon.

2011. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
KRE japános vagyok... van ismerősöm ELTE-n, aki japán szakos... és sem a főszakhoz, sem a minorhoz NEM kell nyelvi előképzettség! 2012 ELŐTT kellett középfokú nyelvtudás, de most már NEM kell.
2012. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Károlin, aki japán minort akar felvenni nulla tudással, annak az első és a második félévben van lehetősége előkészítő tárgyakat felvenni, mint japán nyelvtan, illetve japán nyelvgyakorlat. A harmadikfélévben ( Mikor felveheted "hivatalosan" is a minort, akkor a KRE japán minorosoknak kötelező megírni egy nyelvi tesztet. Ha azon átmegy az illető, akkor mehet japán minorra. Sem a Károlin, sem az ELTE-n nem kötelező középfokú nyelvvizsga. Ha jól tudom, akkor a KRE-n még azt is megengedik a minorosnak, hogyha középfokú nyelvvizsgát ( JLPT4 vagy JLPT3 ( új vizsgarendszer) szerzett, akkor annak nem kötelező ezt a tesztet megírnia.
2012. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!