Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszihologia érdekel, de nincs...

Pszihologia érdekel, de nincs meg a kellő pontszám, van valami egyéb lehetőségem a felvételhez?

Figyelt kérdés
Halottam olyan lehetőséget is hogy egy alacsonyab pontszámú szakot ha választok akkor egy idő után vehetek fel plussz tantárgyat mondjuk pszihologiát. Tudna valaki erről pontosabb infot adni? köszönöm szépen.
2011. febr. 3. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy csomó szakon van pszichológia tárgy. Pl. jogon is.

De nem mindenhol.

Ha annyira érdekel, akkor járj be vmelyik egyetem előadásaira. Ha sokan vannak a szakon, úgyse tűnik fel senkinek.

2011. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az eddig oké :) De én ezen a területen szeretnék el helyezkedni. Tehát be szeretnék kerülni is az iskolába nem csak belógni.
2011. febr. 3. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
költségtérítésesre jelentkezz..tanulj ezerrel,és átvesznek államira :)
2011. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm várom a további tippeket!!!
2011. febr. 3. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Köv. jelentkezési időszakra jobban tanulsz, teszel ismétő érettségiket, nyelvvizsgákat.


Esetleg még ÁOK, onnan lehet pszichiáternek menni, és a pontszám is kevesebb. Az, hogy hallgatsz pszicológiát egyetemen az semmit nem jelent, attól nem leszel pszichológus, szóval erre ne építsd h veszel fel tárgyat. Én is hallgatok pszichot, pedig a BME-re járok...

2011. febr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha költségtérítésesre vesznek fel és ott ezerrel tanulsz, az esélyed arra, hogy átvegyenek államira nagyjából egy a millióhoz. Viszonyítási alapként: pszichológia szakon tanulok, vagyunk kb. százan, ebből államis 20 fő. Ha ebből a 20 főből megbukik valaki, vagy passziváltatja a félévét, vagy átmegy levelezőre stb - csak akkor van lehetőség költségtérítésesnek államira kerülni, pótolni a szakot elhagyó helyét. //legalábbis nálunk így megy//

Szóval azt javaslom inkább, hogy érettségizz újra, tegyél le nyelvvizsgá(ka)t. Az, hogy másik szakról bejársz néhány pszichós előadásra, nem fog neked pszichológia diplomát szülni.

2011. febr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor érettségizz újra, tegyél nyelvvizsgát vagy emeltszintűt.

Az ÁOK-t nem javaslom. Oké, hogy kevesebb a pontszám, de kell hozzá biológia és kémia/fizika érettségi, az egyik emelt szinten. Ráadásul 6 év szenvedés, + 5 év szakosodás ahhoz, hogy pszichiáter legyen...

2011. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam, hogy a pedagógia BA után mehetsz pszichológia MA-ra, nézz utána a felvi.hu-n
2011. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!