Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az állam fizeti az első diplomát?

Az állam fizeti az első diplomát?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülyeségeket fogok kérdezni most de nem tom mi hogy van.Előre is elnézéseteket kérem!

Leérettségiztem 2010 májusában.Nem igazán érdekelt még a fősuli akkor,ezért szeptembertől vámügyintéző képzésre iratkoztam egy suliba.Ez 1 éves.Szóval most májusban fogok vizsgázni.

Gondolkodom a fősulin csak fogalmam nincs hogy mi hogy működik.Még nem igazán tudom azt sem hogy milyen szakra mennék...A pont számítások hogy működnek?

És van az államilag támogatott meg a költségtérítéses.Én most ha jelentkezek és nem vesznek fel államilag támogatottra akkor végig fizetnem kell?És ez hogy felvesznek e mitől függ?Az anyagi hátteremet igazoló papíroktól?

És ha beiratkozok 1 szakra de az nem tetszik átlehet iratkozni?

Légyszi írjatok le részletesen mindent!Ennek az egésznek a menetét.A jelentkezéstől a diplomáig mert fogalmam nincs semmiről ezzel kapcsolatban.Am vagy infó szakon gondolkodom,vagy vállalatgazdaságin vagy rajz.De az utóbbi végső eset.

Vagy azt sem bánnám ha msn címet adnátok...

Előre is köszönöm!


2011. febr. 3. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

figylej


www.felvi.hu


ott minden le van írva részletesen


ha nem vesznek fel államira és jelöltél ktgtérítésest, akkor arra vesznek fel, ha mákod van akkor 1 év után átvehetnek államira, igen, át lehet iratkozni, a pontszámítás meg olyan hosszú, hogy lefagyna a böngésző ha el akarnám küldeni...


www.felvi.hu

2011. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az államilag finanszírozott képzésnél állam egy bizonyos számú félévet fizet, azon belül meg tudod csinálni a képzést. Ha netán lustaságból/nemtörődömségből/egyéb okból kicsúsznál a keretből, akkor az azutáni féléveket te finanszírozhatod.

Költségtérítésesnél alapból fizetsz, de tanulmányi eredmény alapján átsorolhatnak államiba és vica versa.

Ahogy az első is írta: felvi.hu

2011. febr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!