Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » (Biológia) Hol találok az...

(Biológia) Hol találok az alábbi öt törzs összehasonlítására átlátható táblázatot?

Figyelt kérdés
Hamarosan dolgozatot fogunk biológiából írni. A dolgozat témája az egysejtűek, szivacsok, csalánozók, laposférgek, gyűrűsféreg és puhatestűek összehasonlítása idegrendszerük, emésztésük, kiválasztásuk, légzésük, kültakarójuk, keringésük mozgásuk és szaporodásuk szerint. Próbáltam már hasonló táblázatot kitölteni, de sajnos nem jártam sikerrel, mert maradt jópár kitöltetlen rubrika benne... Ha valaki tudna ebben segíteni, akkor azért nagyon hálás lennék!
2011. febr. 5. 13:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, hat törzs van...
2011. febr. 5. 13:40
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát pedig általában a könyvekben is ilyen tematikában írják le az egyes csoportokat.

Szerintem próbáld meg újra azt a táblázatot, és mondd meg, hogy melyik rubrika üres. Akkor megpróbálok segíteni.

2011. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából mindnek kellene a keringése, a gyűrűs- és laposférgek emésztése, szaporodása és a puhatestűeken kívül mindnek a légzése. Nem kellene nagyon részletekbe menően, mindhez elég lenne egy-két szavas kifejtés...
2011. febr. 5. 13:55
 4/9 A kérdező kommentje:
A tankönyv alapján csak a többi dolgot tudtam a táblázatba beírni...
2011. febr. 5. 13:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál javasolni valami jó biológia könyvet? Nekem A Mozaik Kiadó 10.-es kötete van meg, de bizonyos témakörökből nem tudok úgy felkészülni belőle, hogy ötös legyen minden dolgozatom, ezért zömében kénytelen vagyok füzetből tanulni.
2011. febr. 5. 14:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát igazából mindnek kellene a keringése, a gyűrűs- és laposférgek emésztése, szaporodása és a puhatestűeken kívül mindnek a légzése. Nem kellene nagyon részletekbe menően, mindhez elég lenne egy-két szavas kifejtés...


Keringés:

- egysejtűek: nincs

- szivacsok: nincs

- csalánozók: nincs

- laposférgek: nincs

gyűrűsférgek: zárt keringési rendszer (háti véredény, hasi véredény, harántvéredények, közöttük kapillárisok), a vér lehet piros, sárga vagy zöld a benne lévő fémiontól függően

- puhatestűek: nyílt keringési rendszer (benne: vérnyirok), szívük szívburoküregben található, a vérnyirok színe a hemocianin vagy hemeritrin miatt zöldeskék


Gyűrűsférgek:

- emésztése: háromszakaszos emésztőrendszer, sejten kívüli emésztés

- szaporodása: váltivarú és hímnős csoportjaik is vannak


Laposférgek:

- emésztés: kétszakaszos bélcső (előbél és középbél), a középbél faágszerűen elágazik, egyes csoportoknak (pl. galandférgek) nincs bélcsatornája, a bélrendszernek egyetlen kivezető nyílása van (szájnyílás), az emésztés és a felszívás a középbélben történik

- szaporodás: túlnyomó többségük hímnős, belső megtermékenyítés


Légzés:

- egysejtűek: diffúz

- szivacsok: diffúz

- csalánozók: diffúz

- laposférgek: diffúz

- gyűrűsférgek: kopoltyúkkal vagy diffúz módon

2011. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. febr. 5. 15:19
 8/9 A kérdező kommentje:
A dolgozatom jól sikerült, még egyszer köszönöm!:)
2011. febr. 11. 16:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2011. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!