Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot érdemes harmadik...

Milyen szakot érdemes harmadik helyen jelölnöm a felsőoktatásban? Nyelvvel kapcsolatos szakok érdekelnek.

Figyelt kérdés
Első két helyen arab nyelvet jelölök, viszont itt elég magas a ponthatár. Harmadik helyre valami olyant szeretnék, ahová biztosan felvesznek, de mégis érdekel. Anglisztika és egyéb BA képzésen, bölcsészkaron tanulható nyelvek kizárva (nincs hozzá emelt érettségim, nyelvvizsgám más nyelvből stb.)
2011. febr. 5. 18:46
 1/4 A kérdező kommentje:
emelt angol érettségire gondoltam, mert történelemből fogok tenni.
2011. febr. 5. 18:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ; azzal az arab szakkal egyébként mit kezdenél, ha elvégzed?
2011. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fordító-tolmács szeretnék lenni.

Már leadtam egyébként a jelentkezésemet, oroszt jelöltem harmadik helyen :)

Köszönöm szépen a választ!

2011. febr. 24. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy sikerült váalsztani, bár hogyha már feltetted a kérdést, nyugodtan várhattál volna választ is. Akkor leírhattam volna, hogy fordító-tomlács képzés felsőoktatásban külön szakként csak két nyelvvel indul, és azokban nincs benne egyik említett nyelv sem. Ergo nem tudsz fordító-tolmács szakra továbbmenni. Lefeljebb egy fizetős továbbképzésre tudsz jelentkezni az orrosszal.
2011. febr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!