Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számíthatok-e támogatásra,...

Számíthatok-e támogatásra, esetleg segélyre ha a tanulást választom?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,jelenleg munkanélküli.A szakmámmal nem tudok elhelyezkedni a környéken és sajnos más munkalehetőség sem nagyon kínálkozik.Éppen ezért arra gondoltam,hogy kitanulok még egy szakmát,akár OKJ alapon,akár nappali tagozaton.Azt tudom,hogy 21 éves korig ingyenes.Én már betöltöttem és a következő tanévig már a 22 is meglesz.A tandíjat nem fogom tudni kifizetni,ez biztos.

A kérdésem az lenne,hogy:

Ha regisztráltatom magam,mint munkanélküli,akkor a munkaügyitől számíthatok-e támogatásra?

Esetleg az oktatás időtartama alatt kapnék-e valamennyi pénzt(segélyt)?


Ami visszatart egy kicsit,az a pénz.Ugyanis két év alatt biztosan el tudnék helyezkedni,még ha az ország másik felére is kéne költöznöm.Két év pénz nélkül az bizony hosszú idő,pláne 22 évesen,nagyon minimális szülői támogatással.


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 7. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen nagy valószínűséggel kapsz tanfolyamra támogatást,és keresetpótló juttatást is ,de a munkaügyi központ fogja elbírálni, ő dönti el,és vizsgálja meg azt,hogy mennyivel növeli az elhelyezkedési esélyeidet az,ha elvégzed a választott tanfolyamot.A keresetpótló juttatás összege változó lehet,de a minimum összege 40 ezer Ft körül van,és csak addig jár,ameddig a tanfolyam is tart,és ha igazolatlan napod van,arra a napra nem jár pénz sem.
2011. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mivel neked van már egy szakmád nagyon kicsi az esélye, hogy teljesen ingyen fogsz tudni menni képzésre, de a munkaügyinél lehet érdeklődni, mik az esélyeid, kilátásaid
2011. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!