Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova jelentkeztek germanisztik...

Hova jelentkeztek germanisztikára?

Figyelt kérdés

Van aki germanisztikára szeretne menni illetve azon a szakon tanul?


szivesen fogadnék tanácsokat, véleményeket vagy esetleg csak beszélgessünk.


Ti melyik sulit néztétek ki?


2011. febr. 10. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
ELTE vagy PTE. PTE azért, mert itt lakom, de nagyon szeretem ezt a helyet és az egyetemről is sok jót hallottam :) ELTE meg alapból jó bár még nem biztos, hogy megjelölöm, mert az oktatás semmivel nem jó Pesten, mint vidéken csak jobban hangzik :S (legalábbis bölcsész szakoknál)
2011. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is pécsi vagyok,nemzetiségi németre akarok tovább mnni vagy sima németre. én csak jövőre felvételizek de engem az összes tanárom lebeszélt a PTE-ről.. a bölcsész képzés itt elvileg egy 0,és ha egyik nyelvtanárom sem ajánlja akkor lehet benne vm..

én ezlrt néztem ki Szegedet,ez a legjobb az ELTE után és elhelyezkedésnél nézik hol végeztél..:)

2011. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat:)
2011. febr. 14. 22:44
 4/6 anonim válasza:
Szia! Én a PTE-re járok germanisztikára. Most vagyok elsőéves. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem. Sokaktól azt hallottam hogy lehetetlen megcsinálni meg nagyon durva szak... És valóban nehéz, de egyáltalán nem lehetetlen. Ha kellőképpen szorgalmas és kitartó vagy, csak ajánlani tudom! A tanárok legtöbbje nagyon rendes, nagytudású és korrekt. Rengeteget fejlődtem itt már az alatt a pár hónap alatt is. Persze ennek megvan az ára, rengeteget kell otthon is készülni, de ha szereted a németet és van elég motivációd nem lesz gondod:) Ha bármi kérdésed van még szívesen válaszolok!
2011. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ELTE, KRE és SZTE sulikat jelöltem meg.. most csináltam németből emeltet.. nagyon szeretem a németet, de nem tudom én sem, hogy mire számítsak.. olvasgattam sokat róla és eléggé megoszlanak a vélemények.. de szerintem biztos jó :)
2011. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
PTE -
2016. júl. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!