Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinuson nemzetközi kapcsola...

Corvinuson nemzetközi kapcsolatok szakon fontos a matek?

Figyelt kérdés
A matek a gyengém viszont érdekel a szak. Tudna valaki tapasztalatokat mondani róla?
2011. febr. 13. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vagyok elsős NT-s,és nem kell félni a matektól, nincs sok, és nem nehéz, pont annyi van, amennyi egy T-karostól elvárható:)) Ha érdekel ez a szak, akkor a matek ne befolyásoljon a döntésedben:))
2011. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:) szereted a szakot? utána milyen elképzeléseid vannak az elhelyezkedésről? nehéz volt bekerülni? bocsi a sok kérdésért de pályaválasztás előtt vagyok és hát eléggé parázom.
2011. febr. 13. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a szakomat,nagyon érdekes dolgokat tanulunk többnyire.Viszont azt tudni kell erről a szakról, hogy az emberek nagyon nagy százaléka felvesz második szakot mellé 2. évben(pl. jog,gazdasági szak, nyelv szak), mert egymagában nem biztos, hogy elég lesz később ( én is tervezem). Ennek ellenére csak ajánlani tudom, mert nagyon jó hangulatú mind az egyetem, mind a kar, a szak, felkészültek a tanárok, értik a dolgukat, és az NT egy olyan szak, ami által sokfelé indulhatsz majd el. Ami az elhelyezkedést illeti, ha szerencséd van és érted a dolgod, akkor akár nemzetközi szervezeteknél is elhelyezkedhetsz később,vagy nagyobb cégeknél stb.

Hát, bejutni nem a legkönnyebb,tavaly 461 volt a ponthatár. Pl. társadalomismeret emelt érettségit érdemes tenni,mert az könnyebb, mint a töri. Meg persze mindenképp szükség van a nyelvvizsgákra. Egy nyelvi érettségi-középszint+ társ.ism.-emeltszint, + 2db nyelvvizsgával be lehet jutni, ha nagyon jól megírod őket.

Na, a lényeg, hogy én nem bántam meg, hogy ide jöttem, sőt,!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok:)

2011. febr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Nem nemzetközi kapcsolatok, hanem nemzetközi tanulmányok szak létezik.

2. Bekerülni elég nehéz, az elmúlt években a 2. legmagasabb ponthatárral rendelkező szak volt. Vannak matekos és gazdasági tárgyak (statisztika, mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, nemzetközi politikai gazdaságtan) - ezek nem a legkönnyebbek, de mivel ez egy multidiszciplimáris képzés, ezek nélkül nem lehet megérteni a nemzetközi folyamatokat. Tehát fontosak.

3. Ez a szak nagyon jó alapozó képzésnek, hiszen sok mindenről hall az ember. De további képzés, illetve konkrét érdeklődési kör nélkül nem érdemes belevágni. Attól függ tehát, mik a terveid a jövőre nézve. Nagyon sokan illúziókkal jönnek, és emiatt csalódnak a szakban...

2011. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A matekról annyit, hogy a közgáz alapok órára kellett volna tudni deriválni 1-2 képlet használatához, de nekem ez kimaradt, tanítani ott nem tanították, úgyhogy a mai napig nem tok deriválni, de a 3mas így is meglett:P
2011. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!