Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZenvedek a főiskolával olyan...

SZenvedek a főiskolával olyan vagyok mint a hátramenet nem megy a fejembe ez a száraz anyag valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Banki szakügyintézőként tanulok a bgf-en. Ez egy felsőfokú szakképzés ami okj-t ad semmi mást!!!! Van olyan vagy még nehezebb mint egy diplomás. egy hetet adnak 200 oldalakra + folyamatos tanulás zh-kra tantárgyanként 10-20 oldal vagy amit meg is kell érteni mint a pénzügy vagy a számvitel. Mindezt úgy hogy 6-ig iskolába vagyok. 1 hónap alatt vizsgakurzus előtt megtudtam tanulni 180 oldalt de úúgy hogy nagyjából értettem nagyjából magoltam. Egyszerűen nem tudok tanulni két nap alatt. Ha elolvasom akkor semmi nem marad meg. felelni kellene 250 oldalból, adózás amit nem is értek, értelmetlennek száraznak találom. Hidegen hagy az egész iskola.Váltani szeretnék de nem tudom hova merre mennék szivesen. Lassan másfél éve ide járok csúsztam is tárgyakkal. Nem érdekel az egész. 20 éves leszek és tanácstalan nem tudom hol dolgoznék szivesen mit csinálnék. Lebecsülöm magamat mert akik ott vannak csoporttársaim megtudják tanulni hülyébbek lustábbak is elvégeztek főiskolát, egyetemet. Nekem miért nem megy?:( pedig próbálok mindent megtenni de nem köt le. Köszönöm aki elolvasta a regényemet és időt szánt rám!
2011. febr. 20. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

egy biztosítalak róla nem nehezebb, mint az egyetem vagy a fősuli! kettő! én is 20 vagyok most váltok, jogász szakon voltam/vagyok most vagyok másod éves de egy félévet csúsztam most megyek át nemzetközi gazdra. Ezt ki kell tapasztalni, hogy melyik módszer jó neked a tanuláshoz! vki többször átolvass és tudja, vki a lényegeket tanulja ami órán elhangzott, vki lényeget emel ki, vki magol, vki meg a te eseted h fele így fele úgy! a fontos az h 2 óránként 10-20 perc szünetet ajánlatos tartani hogy kicsit tisztuljon az agyad :D én is így szoktam...

ha ez nem érdekel miért jelentkeztél ide? esetleg írj vmit, milyen téma érdekel hátha tudok segíteni!

2011. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és ajánlom mindenképpen legalább egy 3 éves fősulit h alap diplid azért legyen...sose árt...
2011. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
eleinte érdekelt, fsz-re tudtam felvesznek mert kevés pont kell nem gondoltam hogy ilyen nehéz azt hittem könnyebb lesz, igaz senki nem világosított fel hogy milyen is ez az fsz. Egerbe szerettem volna a humán tárgyak jobban mennek a matek abszolút nem:( egerbe nem vettek fel nincs elég pontom hozzá. a városban pedig ez az egy főiskola van és ezért is jelentkeztem ide. köszönöm a válaszod
2011. febr. 21. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:
javaslom hogy regelj a felvire belépsz vannak olyan,hogy tesztek azon beül is Pályaorientációs önismereti tesztek...ez segít tisztábban látni!
2011. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) legelső válaszoló ha van kedved vegyél fel msn-re és beszélgethetnénk erről a dolgokról. címem reka0426@hotmail.com
2011. febr. 21. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyival én is kiegészíteném, hogy egy átlagos nehézségi szintű egyetemi képzésnél egyszerűbb az általad végzett képzés (jóval több a vizsgaanyag és feszítettebb a ritmus). Szerintem nem a képzéssel önmagában van baj, hanem az, hogy nem köti le az érdeklődésed.

Amikor felvettek oda, ahova érettségi után jelentkeztem, nálam is ez ment. Nem értettem, hogy nálam butábbaknak hogyan mehet. Annyira szenvedtem, hogy jelentkeztem máshova. Ott meg egyből színjeles lettem. Végső soron az első félév alatt jöttem rá, hogy nekem mi tetszene. Szerintem nálad is "csak" erről van szó. Keresd meg azt a képzést ami érdekel és merj váltani, utólag nagyon fogsz neki örülni :)

2011. febr. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!