Ha Valamelyik egyetemen (ELTE, SZTE, PTE. Stb) BTK-ra felvesznek történelem szakra, majd később elvégzem a történelmet (nem történelemtanár! ) választom mesterképzésnek, milyen diplomám lesz?

Figyelt kérdés
A diplomát úgy értem, hogy "mi leszek"? Régész nem, mert ahhoz régészetet kell mesterképzésnek választani.
2011. febr. 25. 22:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy elírtam a kérdést :S Ez akart lenni: Ha valamelyik egyetemen (ELTE, SZTE, PTE stb.) BTK-ra felvesznek történelem szakra, majd később a történelmet (nem történelemtanár! ) választom mesterképzésnek, milyen diplomám lesz?
2011. febr. 25. 22:17
 2/10 anonim ***** válasza:
történész
2011. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak mert most látom, hogy írja a történelem mesterképzésnél apró betűben, hogy vannak még azon belül is különböző szakirányok. Annak milyen szempontból van jelentősége? Mármint, ha pl. szakiránynak az ókort választom, gondolom nem csak azt kell tanulni, hanem azért mást is.
2011. febr. 25. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:
ELTE BTK-t tudom leírni. Ha most vesznek fel és 3 év múlva végzel (vagy később), akkor egész biztosan lesz több tucat választási lehetőséged. Például: Közel-kelet szakértő, Kína-szakértő és így tovább. Nagyon sok választási lehetőséged lesz. A lényege az, hogy legyen egy témakör ami annyira érdekel, hogy nagyon szívesen elmélyülsz benne és annak a szakterületnek a diplomás szakértője lehetsz. A teljes kínálatot leírva nem találtam meg, de nagyon széles a skála. Például akkor is, ha tudod, hogy téged a szláv történelem érdekel, még 4-5 lehetőséged minimum lesz. Ha a múzeumok világa, akkor is.
2011. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+1 kiegészítés: Ókoron belül is nagyon sok terület van, aminek a szakértője lehetsz. Majd látni fogod (ha ide kerülsz), hogyan kell "idegen" területeket tanulni (nem állítom, hogy felületesen, de azért nem olyan intenzíven - de azért bőven el lehet csúszni egy ilyen "idegen" terület miatt).
2011. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval, ha esetleg a történelmet fogom majd választani mesterképzésnek, akkor történész leszek ,és azon belül lesz egy szakterületem?
2011. febr. 26. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted :)

(én írtam a választ, amivel kapcsolatban kérdeztél).

2011. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Történelem szakos bölcsész leszel!

Ha megcsinálod a PHD-t, és utána rendszeresen kutatsz és publikálsz, majd akkor leszel történész!

2011. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali!

Nem akarok új kérdést írni, mert ez vonatkozik az enyémre is.

Ezzel a végezettséggel hogyan tudok elhelyezkedni?


Üdv

2013. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
végzettséggel*
2013. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!