Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elfogadják külföldön? Ha pl...

Lillita kérdése:

Elfogadják külföldön? Ha pl itt magyar országon szerzek vmiből diplomát, vagy szakmát, azzal el lehet helyezkedni külföldön?

Figyelt kérdés
pl, mondjuk pszichológus vagyok itt magyarorszáom, akkor ha kimegyek mondjuk amerikába, ott is ugyanúgy lehetek pszichológus?
2011. márc. 3. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy itt Európában a magyar diplomára tojnak. Szakmával sokkal jobban el lehet helyezkedni.
2011. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül lehet, de akkor nagyon törtetőnek kell lenni, minden szakmai műhelyben részt venni, előadásokra járni, rengeteget olvasni - egyszóval rengeteg tudás és elszántság kell álljon a papír mögött. Azt meg nem is mondom, hogy a nyelvre nagyon rá kell gyúrni (főleg egy pszichológusnak), felsőfok feletti szintre.


A barátnőm pont pszichológus Floridában, én is külföldön dolgozom a magyar diplomámmal (igaz, Európában), illetve sok ilyen embert ismerek még.


Szóval nem lehetetlen.

2011. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!