Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakkal...

Szerintetek melyik szakkal lehetne később jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10. osztályos, fakultációt kell választani, és úgy szeretném, hogy az később a továbbtanulásomhoz is jó legyen. (Valaki szerint nem fontos aszerint választani)

A Miskolci Egyetemre mennék, és legalább pár évig itt dolgoznék a térségben. Ami szóba jön:

Mechatronikai mérnök

Gépészmérnök

Anyagmérnök

és esetleg a mérnök informatikus

Alacsony a ponthatár, biztosan felvennének mindenhová, és nem tudok dönteni, ezért az elhelyezkedés lesz a fő szempontom.

Melyik mérnökivel megyek többre, és esetleg melyik szakirányával? Azt hozzáteszem, hogy lány vagyok, és mozgássérült. Emiatt fontos, hogy olyan aduászszakma legyen a kezemben, ahol ez nem (olyan) nagy baj. Szóval hiába vagyok így, felvennének dolgozni.

Köszönöm szépen előre a válaszokat!


2011. márc. 3. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

anyagmérnök egyértelműen

itt végeztem,most gépészen vagyok,tudom miről beszélek


gépészen rengetegen vannak,senkit nem érdekel hogy az 1500 elsősből kik buknak ki,negyede se végez

mozgássérült vagy,rossz kimondani,de nem hatódnának meg azon hogy te valamit nem tudsz megcsinálni,van elég jelentkező

gépész,infó,mechatronikus mind gépész karon vannak,bsc-n lányként egyébként is nehéz,nem szeretnek minket


Anyagmérnökin alig 500an vannak,elsőstől a doktoranduszig ebben mindenki benne van.a tanulmányin segitőkészek,és a tanárok nagy része is megértő,ha nem tudsz a 3.ra feljutni mert nincs lift,ugyis megoldják,hogy akkor földszinten termet keriteni...gépészen nem fognak többszáz embert mozgatni...

és összetartóbbak is:)


elhelyezkedés...tvk,borsodchem,de gyakorltilag bosch,delcoremy,vagy sok kis cég is van,csak ismertebbeket mondtam...

bár kerekesszékest még nem láttam egyet sem,pedig bejártuk borsod és a környező megyék összes gyárát,de ez ne tántoritson el


fakultció: KÉMIA...

(anno én gimi másodikig tanultam kémiát,drága tanárnőm meg is kért h menjen bölcsésznek,és fogta a fejét amikor pár évvel később neki kellett korrepetálnia:D)

de ha 2 fakultációt is választhatsz akkor matek mindenképp


de ha mégis gépész mellett döntessz,akkor fakultáció infó,illetve műszaki rajz,matek (fizika fakos voltam,sehol semmi hasznát nem vettem még,pedig nagyon erőltették gimiben)


elhelyezkedés ugyanaz,ahova kell anyagmérnök,oda kell gépész is,és forditva


de ha van kérdésed,szivesen vlaszolok itt is vagy priviben is akár


sok sikert:)

2011. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi szépen a részletes választ!


A gépészben nem voltam biztos, azt csak ajánlották, mert inkább a kinematikát, a dinamikát meg a hőtant szeretem.

A mechatronika az tetszik, azt néztem elsősorban, másodszor pedig az anyagmérnökit.

A műszaki rajzra sajnos nem vagyok képes, de ezt már most letárgyaltam az egyetemmel, figyelembe fogják venni. Ez nagyon pozitív volt.

Én is a matek,fizika,kémia és informatika fakultáción gondolkodom, de inkább a kémiára hajlok.

Egyébként nem kerekesszékes vagyok, "csak" gurulós járókerettel járok.

Akkor szerinted matek-kémia fakultáció legyen?

2011. márc. 3. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

attól függ

ha gépész karon belül,akkor matek-infó

ha anyagmérnöki,akkor matek-kémia


de matek helyett nyelvvizsga inkább,ne járj ugy mint sokan hogy nem kapod kézbe a diplomád


az úgy már mindjárt másabb hogy nem kerekesszék,mármint elhelyezkedés szempontjából


az hogy az egyetemmel letárgyaltad hogy nincs műszaki rajz...erre magasról fog tenni a munkáltató...

megkérdezhetem hogy annak mi az oka?milyen indokot fogadtak el? persze ha publikus (bár névtelen ugyis)


egy fix: fizika faknak csak annyi az értelme,hogy abból a legkönnyebb leérettségizni (bár igy utólag látom hogy wc papirnak se jó a szinötös érettégim,jobban jártam volna egy kettes kémiával,ugyis felvesznek)

2011. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A nyelvvizsga már megvan :)) Most a felsőre gyúrok.

Nem azt mondják, hogy nincs, hanem mondjuk több időt adnak a vizsgán, vagy szóban kell elmondanom, hogy mit csinálnék. Szóval az majd ott elválik. Nekem azt fogadják el, hogy a kezem is érintett a mozgássérültségemben. Sajnos mind a 4 végtagom.

Értem, köszi :) Kémiából jobb vagyok amúgy is :)

2011. márc. 3. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

erről kérj papirt addig amig nem felejtik el,mert az ábrázoló geometria tanszék elég hangulatfüggő,és bármelyik mérnöki kart választod,lesz dolgod velük elég sok


így hogy a kezed nem tudod használni teljesen,az anyagmérnökire biztatlak,empatikusabbak sokkal

de a te döntésed,még van 2 éved eldönteni,attól hogy most infó fakot választassz még meetsz anyagmérnökire,és kémia fakkal is gépészre (nekem a mechatronikus és az infós is gépész)

és a gólyatábort semmiképp ne hagyd ki,bár kékmezei túrára nem fogsz menni,de ott ismered meg azokat akikkel több évig össze leszel zárva,és akik nélkül nem fogsz boldogulni (és ez független az egészségi állapottól,csapatmunka nélkül esélytelen végezni)

2011. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én gépészmérnökin vagyok Miskolcon és ha a végtagjaidat nem tudod megfelelően használni, akkor inkább hanyagold a gépészmérnökit. Az ábrázoló geometria tanszékkel még le tudod zsírozni, hogy ábrisból szóbelizhess, de a gépelemek tanszékkel viszont már annyira nem. Van ott is szóbeli, ha van rá igény, de az órák is rajzosak, a beadandókat is kézzel csinálod, és eléggé fontos tárgyakat tart a tanszék.

A matekot mindenképpen vedd fel faktnak, abból baj nem lehet.

2011. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek a válaszokat! Én is az anyagmérnöki felé hajlok.

Igazán köszönöm Nektek a segítséget!

2011. márc. 4. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:

bármi kérdésed van,irj nyugodtan:)


és légy magadra büszke:)

2011. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Igyekszem :)
2011. márc. 5. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!