Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan suli Budapesten, ahol...

Olyan suli Budapesten, ahol Színésznek tanulhatok, vagy Rádiósnak? Esetleg olyan iskolák, ahol ezekre a területekre szakosodott szakok/képzések vannak? Nem tanfolyamra gondolok! Valami ötlet?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, nincs érettségim, és már a harmadik középiskolában tanulok, de ez sem tetszik. Semmi papírom sincs, ami igazolná, hogy bármilyen évet is elvégeztem volna akár. Elmennék továbbá Újságírónak, vagy valamiféle "rajzolónak", mert az is tetszik. Valami ötlet?
2011. márc. 6. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Érettségi után színművészeti
2011. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Papír nélkül semmilyen ilyen helyen nem tanulhatsz tovább és érettségi nélkül ne is álmondj róla, hogy valaha is újságíró leszel.

Először tett le az érettségit és jelentkezz a Színház és Filmművészeti egyetemre vagy valamilyen média szakra.

2011. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval ha van egy érettségim, akkor tulajdonképpen szakközép iskola után jelentkezhetek Főiskolára is? Vagy... nem "megvárásolni" akarom az érettségit, félre ne értsetek engem! Arra akarok kilyukadni, hogy: ha megszerzem az érettségit (rendesen tanulok, stb), de mondjuk nincs papírom arról, hogy van elvégzett x évem egy szakmunkás vagy szakközépben, DE az érettségi megvan... akkor jelentkezhetek nagyobb, felsőbb oktatási körökbe is? Bár mondjuk ha érettségit szerzek, alap szerűen, lesz papírom arról, hogy elvégeztem például 3 évet itt meg itt... nem? Bocs a hülye kérdésekért, ne haragudjatok. Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 6. 13:33
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Hát elvileg ahhoz, hogy bárhova is felvételizhess kell róla papír egyesével is, hogy megvannak az éveid (általában utolsó két évvégi eredmény).
2011. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Nyomtam a zöldet :-)
2011. márc. 6. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!